Wyświetlanie 1–12 z 18 wyników

  • System dokładnej lokalizacji WNZ w kablach średniego napięcia PD LOC

    System dokładnej lokalizacji WNZ w kablach średniego napięcia PD LOC

    W skład systeu PD LOC wchodzi nadajnik impulsów, który za pomocą składanej cewki indukuje sygnał w kablu oraz rejestrator składający się ze wzmacniacza wejściowego do obróbki sygnału z jednostki sterującej, która znajduje sięw dodatkowej walizce. Lokalizacja miejsca, gdzie znajduje się nadajnik systemu , następuje za pomocą reflektometru TDR T30 -E PD, którego oprogramowanie posiada dodatkowy…

  • Miernik parametrów instalacji EurotestAT MI3101

    Miernik parametrów instalacji EurotestAT MI3101 EurotestAT jest zautomatyzowanym, wytrzymałym mechanicznie i lekkim testerem instalacji elektrycznych. Aby zwiększyć efektywność naszych działań eksperci w dziedzinie pomiarów, konserwatorzy, inspektorzy oraz specjaliści pomagają nam swoją wiedzą i pozwalają przezwyciężyć trudności z jakimi napotykamy się w trakcie prac projektowych. Konstrukcyjne koncepcje praktyczności i prostoty zastosowania znajdują odbicie w nowej funkcji…

  • Doświadczenia z fizyki: Optyka – Leybold 204 405

    Zestaw elementów do przeprowadzania podstawowych doświadczeń z optyki, jak załamanie, całkowite odbicie, projekcja, rozkład światła białego. Wszystkie elementy umieszczone są w pojemniku, co ułatwia ich przechowywanie.   Wymiary: 43 cm × 31 cm × 15 cm Waga: 2.6 kg

  • P7.1.2 Rozpraszanie promieni Rentgena – Leybold

    Zestaw doświadczeń: Rozpraszanie promieni Rentgena Promieniowanie X jest zasadniczym narzędziem do wyznaczania struktury kryształów. Płaszczyzna sieciowa wewnątrz kryształu jest identyfikowana przez indeksy Millera h, k, l oraz odbija promienie X tylko jeśli spełnione są warunki Laue’a lub Bragga. Rozkład odbić pozwala na obliczenie stałej sieciowej i struktury badanego kryształu. P7.1.2.1 Odbicie Bragga: określenie stałej siatki…

  • P6.3.3 Fizyka powłoki atomowej – Leybold

      P6.3.3.1 Odbicie Bragga: uginanie się promieni Roentgena podczas przejścia przez pojedynczy kryształ. P6.3.3.2 Badanie widma energetycznego lampy rentgenowskiej jako funkcji wysokiego napięcia oraz prądu emisji. P6.3.3.3 Relacja Duane-Hunt’a oraz określenie stałej Plancka P6.3.3.5 Krawędź absorpcji: filtrowanie promieni rentgenowskich P6.3.3.6 Prawo Moseleya oraz określenie stałej Rydberga. Promieniowanie lampy rentgenowskiej składa się z dwóch składników: ciągłego…

  • P5.6.2 Pomiar światła pulsującego – Leybold

      P5.6.2.1 Określanie prędkości światła w powietrzu na podstawie drogi oraz czasu  przesyłu światła pulsującego. P5.6.2.2 Określanie prędkości rozprzestrzeniania się impulsów napięciowych w przewodach koncentrycznych   Przyrząd do pomiaru prędkości światła emituje impulsy o szerokości impulsu około 20 ns. Po przebyciu znanej odległości pomiarowej w obu kierunkach, impulsy światła są przetwarzane na impulsy napięcia do obserwacji…

  • P5.4.1 Podstawowe doświadczenia – Leybold

      P5.4.1.1 Polaryzacja światła przez odbicie od szklanej płyty P5.4.1.2 Prawa odbicia Fresnela P5.4.1.3 Polaryzacja światła przez rozpraszanie w emulsji P5.4.1.4 Prawo Malusa   Fakt, iż światło może być spolaryzowane jest ważnym dowodem na poprzeczny charakter fal świetlnych. Światło naturalne jest niespolaryzowane. Składa się z wzajemnie niezależnych, nieuporządkowanych fal, z których każda ma określony stan…

  • P5.1.1 Odbicie, załamanie – Leybold

      P5.1.1.1 Odbicie światła w prostych i zakrzywionych lusterkach P5.1.1.2 Załamanie światła na płaskiej powierzchni oraz badanie jego przejścia przez pryzmat i soczewkę.   Często propagacja światła może być odpowiednio opisana poprzez określenie drogi propagacji. Przykładami są drogi propagacji światła w lustrze, w soczewkach i pryzmatach przedstawione za pomocą modeli przekrojowych. Doświadczenie P5.1.1.1 bada jak tworzy…

  • P3.7.5 Propagacja mikrofal wzdłuż linii – Leybold

    P3.7.5.1 Kierowanie mikrofal wzdłuż linii Lechera P3.7.5.2 Prezentacja jakościowa kierowania mikrofal wzdłuż falowodu metalowego P3.7.5.3 Ustalenie stałego stosunku prostokątnego falowodu do zmiennego współczynnika odbicia. Aby zminimalizować straty przesyłowe przy dużych odległościach, mikrofale mogą być także przesyłane wzdłuż linii. Do tego zastosowania, najczęściej wykorzystywane są metalowe falowody; linie Lechera, składające się z dwóch równoległych przewodów są mniej…

  • P3.7.4 Mikrofale – Leybold

      P3.7.4.1 Charakterystyka kierunkowa i polaryzacja mikrofal z przodu anteny z tubą P3.7.4.2 Pochłanianie mikrofal P3.7.4.3 Interferencja mikrofal P3.7.4.4 Dyfrakcja mikrofal P3.7.4.5 Refrakcja mikrofal P3.7.4.6 Całkowite odbicie mikrofal   Doświadczenie P3.7.4.1 bada orientację i polaryzację pola mikrofalowego przed promieniującą anteną tubową. Tutaj, pole przed anteną tubową jest mierzone punkt po punkcie w kierunku wzdłużnym i poprzecznym…

  • P1.7.4 Odbicie fal ultradźwiękowych – Leybold

    P1.7.4.1 Odbicie płaskich fal ultradźwiękowych na płaskiej powierzchni P1.7.4.2 Zasada echosondy Badając fale ultradźwiękowe, identyczne i tym samym zamienne przetworniki są używane jako nadajniki i odbiorniki. Fale ultradźwiękowe są generowane przez oscylacje mechaniczne ciała piezoelektrycznego w przetworniku. Z tego samego powodu, fale ultradźwiękowe wzbudzają oscylacje mechaniczne w ciele piezoelektrycznym. Celem doświadczenia P1.7.4.1 jest potwierdzenie prawa odbić…

  • P1.7.3 Długość fali i prędkość dźwięku – Leybold

      P1.7.3.1 Rura Kundta: określanie długości fali dźwięku używając pyłu korkowego P1.7.3.2 Określanie długości fali dźwiękowej stojącej P1.7.3.3 Określanie prędkości dźwięku w powietrzu jako funkcji temperatury P1.7.3.4 Określanie prędkości dźwięku w gazach P1.7.3.5 Wyznaczanie prędkości dźwięku w ciałach stałych   Doświadczenie P1.7.3.1 bada fale stojące w tubie Kundt’a. Te fale stojące są odkrywane w tubie za pomocą…