• Wyciągarka linowa System szkoleniowy

    Wyciągarka linowa System szkoleniowy

    System szkoleniowy wciągarki linowej (SM – 006) to jednostka edukacyjna zaprojektowana w celu umożliwienia uczestnikom szkolenia poznania budowy i charakterystyki wciągarki linowej oraz sposobu określania prędkości podnoszenia i przenoszenia siły wciągarki linowej, które są generowane przez ciężary, mogą określać funkcję zatrzymania powrotnego i wydajność. W systemie szkoleniowym dwie liny są zamontowane na łożyskach kulkowych, a…

  • System treningowy równowagi momentów

    System treningowy równowagi momentów

    System szkoleniowy równowagi momentów (SM – 009) został zaprojektowany, aby pomóc kursantom w nauce podstaw równowagi momentów na przykładzie dźwigni dwuramiennej, kursant może badać siły występujące podczas równoważenia różnych mas.

  • Siły w układzie treningowym wysięgnika żurawia

    Siły w układzie treningowym wysięgnika żurawia

    System szkoleniowy Siły w wysięgniku żurawia (SM – 010) to jednostka edukacyjna zaprojektowana w celu umożliwienia uczestnikom szkolenia studiowania graficznego rozkładu sił za pomocą równoległoboku sił. System szkoleniowy został zaprojektowany w prostej konstrukcji, aby ułatwić badanie różnych sił i wykonywanie różnych eksperymentów.

  • Równowaga w jednopłaszczyznowym układzie treningowym

    Równowaga w jednopłaszczyznowym układzie treningowym

    System szkoleniowy równowagi w jednej płaszczyźnie (SM – 012) został zaprojektowany, aby pomóc uczestnikom szkolenia w nauce podstaw równowagi momentów na przykładzie dźwigni dwuramiennej, uczestnik szkolenia może badać siły występujące podczas równoważenia różnych mas.

  • Siły w prostej konstrukcji prętowej System szkoleniowy

    Siły w prostej konstrukcji prętowej System szkoleniowy

    System szkoleniowy Siły w prostej konstrukcji prętowej (SM – 013) może być wykorzystany do pomocy uczestnikom szkolenia w określeniu rozdzielczości sił w prostym pręcie i obliczeniu siły pręta za pomocą metod połączeń.

  • Podstawy statyki System szkoleniowy

    Podstawy statyki System szkoleniowy

    Urządzenie do eksperymentów statycznych (SM – 001) zostało zaprojektowane w oparciu o zasady statyki. Bada zasady statyki, takie jak równowaga sił i momentów, rozdzielczość sił, prawo dźwigni i wiele innych zasad.

  • Urządzenie dźwigni korbowej

    Urządzenie dźwigni korbowej

    Trener dźwigni korbowej (SM – 005) jest przeznaczony do określania siły reakcji dźwigni korbowej na przyłożone obciążenie. Dźwignia korby dzwonowej umożliwia pomiar siły reakcji korby dzwonowej 90° za pomocą wagi sprężynowej, gdy obciążenie jest przykładane przy dowolnym z pięciu przełożeń dźwigni.

  • Zespół cierny napędu pasowego

    Zespół cierny napędu pasowego

    Urządzenie do badania tarcia pasów (SM – 008) ma na celu zademonstrowanie funkcji napędu pasowego i tarcia różnych typów pasów na metalowym kole pasowym. Urządzenie służy do porównywania różnych typów pasów i badania wpływu kąta opasania.

  • Urządzenie do kół i osi różnicowych

    Urządzenie do kół i osi różnicowych

    Trener (SM – 007) ilustruje warunki równowagi momentów i oszczędności mocy na bloku koła pasowego różnicowego. Trenażer demonstruje również zależność między średnicą koła pasowego, siłą udźwigu i momentem obrotowym.

  • Sprzęt do precyzyjnego pomiaru sił tarcia

    Sprzęt do precyzyjnego pomiaru sił tarcia

    Precyzyjny trenażer do pomiaru siły tarcia (SM – 011) to stacjonarne urządzenie edukacyjne, które demonstruje siłę tarcia między płytkami z różnych materiałów ślizgającymi się po sobie. Waga sprężynowa rejestruje siłę tarcia generowaną przez dwie płyty.

  • Model demonstracyjny ruchu kinetycznego koła zamachowego

    Model demonstracyjny ruchu kinetycznego koła zamachowego

    Trenażer (DN – 001) został zaprojektowany, aby umożliwić uczestnikom szkolenia badanie momentu bezwładności koła zamachowego; ponieważ jest on używany w wielu zastosowaniach, takich jak silnik samochodowy, ponieważ utrzymuje obracającą się masę (bezwładność), aby wspomóc obrót silnika i zapewnić bardziej spójne dostarczanie momentu obrotowego podczas pracy.

  • Podnośnik śrubowy

    Podnośnik śrubowy

    Ten podnośnik śrubowy (DN – 002) jest wyposażony w duży stół obrotowy zamocowany na metrycznym gwincie śrubowym o kwadratowym skoku.