A2.4.1.1 System nagłośnienia Car radio

Zapytaj o produkt +

Opis

A2.4.1.1 System nagłośnienia Car radio

Rozwój radia był tak samo ekscytujący jak komponentów związanych z silnikiem. Wszystko rozpoczęło się od odbiorników lampowych z systemem wyszukiwania w 1953 roku. Pod koniec lat 50-tych wprowadzono zamiast lamp tranzystory co znacznie zmniejszyło ciężar oraz objętość tych urządzeń. Odbiór stereo pojawił się w 1969 roku razem z  kasetami magnetofonowymi, pierwszy zaś serwis o ruchu drogowym rozpoczęła stacja ARI pięć lat później. Technologia cyfrowa pojawiła się na początku 1990 r. , a wyświetlacze cyfrowe, odtwarzacze płyt CD, RDS oraz DAB utorowały drogę do stworzenia zintegrowanego systemu multimedialnego.

System edukacyjny składa się z radia CD i posiada takie funkcje jak:

  • cztery głośniki (połączone z tyłu)
  • wyciszanie telefonu komórkowego
  • połączenie z telefonem przez Bluetooth

Radio posiada dwa złącza cinch na przednim panelu do podłączenia zewnętrznego wzmacniacza. W celu poznania elektroniki komunikacyjnej, system oferuje

możliwość pomiaru sygnału odbieranego przez antenę jak również  określenia impedancji głośnika.

 

 

Marka

Leybold

Firma produkuje zestawy edukacyjne do kształcenia akademickiego oraz szkolenia zawodowego z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz elektroniki, elektrotechniki, automatyki, telekomunikacji, maszyn elektrycznych, odnawialnych źródeł energii i fotoniki, jest częścią grupy LD Didactic.