Fermentator beztlenowy – komora fermentacyjna W8

Beztlenowa komora fermentacyjna Armfield do celów szkoleniowych to model działający stacjonarnie. Umożliwia dostarczenie danych procesowych  potrzebnych do zaprojektowania instalacji.

 

 

Zapytaj o produkt +

Opis

Beztlenowa komora fermentacyjna stworzona do celów edukacyjnych składa się z dwóch pięciolitrowych reaktorów ze złożem, z przepływem w górę oraz z urządzeniem do pomiaru prędkości dopływu i temperatury. Pozwala to na stałą, ciągłą pracę z wydajnością do siedmiu litrów dziennie przez kilka dni.

Reaktory mogą pracować szeregowo lub równolegle. Naczynie buforowe pomiędzy reaktorami umożliwia odprowadzanie nadmiaru przepływu z pierwszego reaktora, gdy drugi reaktor pracuje w serii, ale przy niższym natężeniu przepływu. Natężenia przepływu do naczyń są ustawiane i kontrolowane przez skalibrowane pompy perystaltyczne.

Temperatura każdego reaktora jest kontrolowana przez elektryczną matę grzejną owiniętą wokół ściany zewnętrznej. Rozkład temperatury w każdym reaktorze jest utrzymywany na poziomie ±0,5°C. Temperatury reaktora mogą być oddzielnie ustawiane na dowolną pożądaną wartość w zakresie od otoczenia do 55°C.

Pobór gazu z każdego reaktora jest odprowadzany do kalibrowanego objętościowo zbiornika kolektora działającego na zasadzie wypierania wody. Płynne uszczelnienie o stałej wysokości podnoszenia zapewnia, że ​​ciśnienie gazu w reaktorze jest utrzymywane na stałym poziomie przez cały czas trwania testu.

Zebrany gaz można usunąć z naczynia, a objętość uzupełnić wodą podczas przebiegu chroniąc uszczelniacze cieczy.

Punkty poboru próbek cieczy i gazu znajdują się we wszystkich strategicznych punktach wokół reaktorów. Zawory zwrotne i pęknięcia syfonu z uszczelnieniem cieczowym są zawarte w rurociągu technologicznym, aby zapewnić, że każdy reaktor pracuje ze stałą objętością bez dostępu powietrza lub niebezpieczeństwa przypadkowego działania syfonicznego.

Sprzęt jest zamontowany na plastikowej podstawie formowanej próżniowo z integralnym kanałem odpływowym, który umożliwia wygodne spłukiwanie.

 

 

Marka

Armfield Limited