Opis
Ścieki są pobierane ze stojącego na podłodze zbiornika zasilającego (niedostarczanego) przez pompę perystaltyczną napędzaną silnikiem prądu stałego. Prędkość obrotowa – a tym samym natężenie przepływu – jest dokładnie ustawiana za pomocą dziesięcioobrotowego potencjometru.
Pompa dostarcza surowiec do zbiornika reaktora przez przezroczystą pokrywę. Powietrze jest dostarczane z mierzoną szybkością przez małą sprężarkę i odprowadzane do podstawy reaktora przez dozownik z ramieniem pająka. Taka konstrukcja zapobiega blokadom
i wytwarza wystarczającą ilość bąbelków do mieszania i reakcji. Poziom cieczy w reaktorze jest utrzymywany na stałym poziomie od pięciu do dziesięciu litrów za pomocą regulowanego urządzenia przelewowego połączonego z zewnętrzną komorą pierścieniową naczynia. Rozładunek odbywa się grawitacyjnie do stojącego na podłodze zbiornika produktu (brak w zestawie).
Temperatura reaktora jest utrzymywana przez trzyokresowy regulator, który zmienia moc grzałki zanurzeniowej w naczyniu. Można wybrać dowolną temperaturę z zakresu od otoczenia do +35°C, przy czym najlepsze warunki to kilka stopni powyżej dziennego maksimum w laboratorium użytkownika.
W zestawie znajdują się sondy i mierniki rozpuszczonego tlenu i pH.
Pokrywa reaktora zawiera otwór wylotowy gazu, odpowiedni do pobierania próbek gazów do dalszej analizy.