Filtr głębokiego złoża – do wodociągów, kanalizacji W5 MKII

Filtr głębokiego złoża Armfield Deep Bed zintegrowany z armBUS. Został zaprojektowany tak, aby działać identycznie jak pełnowymiarowe filtry ziarniste. Wykorzystując tę ​​samą głębokość złoża i media filtracyjne, testy na tym urządzeniu dostarczają danych operacyjnych, które można skalować do pełnego wymiaru filtra.

Próby pilotażowe możliwych konstrukcji filtrów do wodociągów i kanalizacji można przeprowadzić niskokosztowo z maksymalną dokładnością.

 

Zapytaj o produkt +

Opis

Filtr głębokiego złoża Armfield Deep Bed został zaprojektowany tak, aby działać identycznie jak pełnowymiarowe filtry ziarniste. Wykorzystując tę ​​samą głębokość złoża i media filtracyjne, testy na tym urządzeniu dostarczają danych operacyjnych, które można skalować do pełnego wymiaru filtra.

Próby pilotażowe możliwych konstrukcji filtrów do wodociągów i kanalizacji można przeprowadzić niskokosztowo z maksymalną dokładnością.

Filtr głębokiego złoża firmy Armfield to przezroczysta akrylowa jednostka z kołnierzowym końcem, który zapewnia łatwy dostęp. Medium jest podtrzymywane przez odporną na korozję siatkę z gazy poniżej, zapakowaną w 1 kg Ballotini 10 mm, aby zapewnić dobre rozprowadzanie wody do mycia. Szczelinowe rurki do pobierania próbek wsuwane przez ścianę wnikają w medium i są wyposażone w zawory sterujące, aby próbki zawiesiny można było pobierać izokinetycznie. Czujniki ciśnienia są zamontowane na kolumnie w odległości 40 mm, nachylonej pod kątem 60°, umożliwiając rejestrację spadku ciśnienia na kolumnie.

Te sondy do pobierania próbek i czujnika ciśnienia są umieszczone w odstępach głębokości 40 mm, ale przesunięte w pozycji na głębokości 0,8 m. Dzięki temu podczas pracy filtra można zmierzyć pełne profile zmian stężenia w zawiesinie i zmian ciśnienia. Kolumna może pracować jako filtr ciśnieniowy do 1 bara. Dostarczony system serwisowy obejmuje pompę, zbiorniki ściekowe, czujniki przepływu, zawory sterujące, urządzenie do zraszania, porty pobierania próbek i 21 czujników ciśnienia.

Armfield oferuje urządzenia do edukacji na poziomie uniwersyteckim oraz przemysłowe, ze szczególnym uwzględnieniem działów R&D. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą producenta.

Marka

Armfield Limited