Funkcje elektrowni wiatrowych | Delorenzo

Wprowadzenie w funkcje nowoczesnych elektrowni wiatrowych.

Funkcje elektrowni wiatrowych. DL WPP. Delorenzo

Zapytaj o produkt +

Opis

Trenażer umożliwia studentom poznanie funkcji nowoczesnych elektrowni wiatrowych. Dzięki symulacjom, w których bada się wpływ siły wiatru na elektrownię, studenci są w stanie zrozumieć w jaki sposób działają nowoczesne elektrownie wiatrowe.

System ten działa za pośrednictwem maszyny bezszczotkowej i oprogramowania symulacyjnego oraz maszyny asynchronicznej z podwójnym zasilaniem. Umożliwia to praktyczne i skuteczne zapoznanie się z procesami, jakie zachodzą w elektrowniach wiatrowych.

Trenażer ma strukturę modułową, która zapewnia nauczycielom i uczniom wyjątkową elastyczność w czasie studiowania powiązanych tematów i wykonywania eksperymentów. Dostępne jest również interaktywne oprogramowanie multimedialne, które umożliwia przeprowadzanie konfiguracji eksperymentów, a także wizualizację zebranych danych i zarządzanie nimi za pośrednictwem komputera.

Jednostka sterująca tego trenera umożliwia sterowanie i obsługę generatora asynchronicznego o podwójnym zasilaniu i zmiennej prędkości.

Dzięki tej jednostce sterującej można symulować i badać podstawowe procesy operacyjne w energii wiatrowej.

Jednostka sterująca uczy teorii poprzez praktykę. Umożliwia też teoretyczną i dogłębną analizę następujących tematów:

• Działanie generatora asynchronicznego o podwójnym zasilaniu;
• Zintegrowany wyłącznik zasilania do włączania generatora w trybie on-line;
• Regulacja mocy biernej i czynnej, częstotliwości i napięcia;
• Synchronizacja sieci.

Marka

Delorenzo

De Lorenzo to włoska firma, która powstała w 1951 roku. Światowy lider w projektowaniu, rozwoju i produkcji zestawów edukacyjnych dla techników i specjalistów.