Instrumenty hydrauliczne | Armfield

Wskaźniki, manometry, rurki Pitota, sondy i laserowy system PIV

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Suwmiarka i wskaźniki - H1

Szereg cyfrowych i noniuszowych mierników punktowych i suwmiarek do pomiaru ustalonego położenia powierzchni wody
Manometry i mierniki - H12

Szereg manometrów ogólnego przeznaczenia do pomiaru różnicy ciśnień wody do około 12.6m H2O. Wyskalowane w podziałkach 1mm.
Dostępne są również wszechstronne, ręczne, zasilane bateryjnie przenośne mierniki ciśnienia.Są one w stanie mierzyć zakresy ciśnienia wody lub powietrza, jak poniżej:
H12-8: 0 - 2000mBar (0 - 1500mmHg).
H12-9: 0 - 140mBar (0 - 99.99mmHg)
Kompatybilny z komputerem bank manometrów - H14/2

Zaprojektowany aby do niektórych eksperymentów nie trzeba było stosować dodatkowych manometrów innych firm. Umożliwia szesnaście jednoczesnych pomiarów ciśnienia, ich wyświetlanie na komputerze i rejestrację.
Rurki Pitota - H30

Służą do pomiaru prędkości wody w kanałach otwartych i zamkniętych. Rury są wykonane ze stali nierdzewnej i zamontowane na korpusie ze skalą. Zaprojektowane do użytku z manometrami H12.
Miernik prędkości śmigła - H33

Służy do pomiaru i rejestrowania bardzo małych prędkości punktowych w wodzie i innych płynach przewodzących. Zakres prędkości od 25 do 1500mm/s lub 600 do 3000mm/s przy użyciu alternatywnych sond pomiarowych.
Układ sondy fal - H40

Prosty i solidny przyrząd do pomiaru rejestracji fal wody w modelach hydraulicznych i zbiornikach okrętowych, wykorzystujący zasadę pomiaru przewodności elektrycznej między dwoma równoległymi drutami.
Układ laserowy PIV - H41

H41 wykorzystuje obrazowy pomiar prędkości cząstek (PIV) do nieinwazyjnego pomiaru prędkości płynu w wielu punktach przepływu, z częstotliwością do 16Hz. Kompaktowy i przenośny sprzęt (korzystający z bezpiecznego, nie pulsacyjnego lasera klasy 3B) oraz niezwykle łatwe w obsłudze oprogramowanie z wyświetlaczem w czasie rzeczywistym sprawiają, że jest to idealne narzędzie dla uczniów do nauczania i demonstracji.

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.