Mechanika płynów – architektura morska | Armfield

Zestaw umożliwia szczegółową edukację w zakresie mechaniki płynów związane z nauką o statku. 

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Tematy omawiane w ramach wykorzystania modeli obejmują wibracje rezonansowe statku, rozkład masy i drugi moment pola, hydrostatyczność statku i stabilność statku.

Dostępne produkty

Urządzenie do wytwarzania wibracji na statkach – NA4

Urządzenie zostało zaprojektowane w celu umożliwienia zbadania prostego modelu kadłuba, umożliwiając wyraźne wykazanie wielu głównych zjawisk związanych z drganiami rezonansowymi statku. Na bardziej zaawansowanym poziomie można obliczyć rozkład masy i drugi moment powierzchni oraz oszacować częstotliwości naturalne w porównaniu ze zmierzonymi wartościami.

Zbiornik pływający – NA4 (Opcjonalnie)
Urządzenie do stabilizacji statków - NA8

Opracowany do badań laboratoryjnych hydrostatyki i stabilności statku. Kompletne urządzenie składa się z czterech różnych typów modeli statków z obciążnikami balastowymi, klinometrem i zbiornikiem wody, w którym można je unosić. Moment prostujący jest mierzony za pomocą dynamometru wolnostojącego.

NA4-10 Model badawczy wibracji statku
NA4-11 Zbiornik pływający do NA4-10
NA 8 -10 System stabilizacji o dużym kącie (z akcesoriami)
NA 8 -14 Model trawlera
NA 8 -15 Model dźwigu statkowego
NA 8 -16 Model barki prostokątne

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.