Mechanika płynów – Maszyny rotodynamiczne | Armfield

Zestaw wprowadza studentów do tematyki maszyn kinetycznych, w których energia jest przekazywana w sposób ciągły do pompowanego płynu za pomocą wirnika napędzanego śmigła lub wirnika. 

Zapytaj o produkt +

Opis

Zestaw wprowadza studentów do tematyki maszyn kinetycznych, w których energia jest przekazywana w sposób ciągły do pompowanego płynu za pomocą wirnika napędzanego śmigła lub wirnika. Armfield oferuje również porównanie z pompami wyporowymi.

Dostępne produkty

Demonstracyjna turbina Pelton’a – F1-25

Zapewnia proste i tanie wprowadzenie do działania i wydajności turbiny
Składa się z:
Koła turbiny wewnątrz odlewanej obudowy z panelem akrylowym, aby umożliwić oglądanie.
Moment mechaniczny mierzony za pomocą dynamometru z wyważeniem sprężynowym
Manometr wlotowy
Szybkozłącze do łatwego podłączania do stanowiska hydraulicznego
Pompy szeregowe/równoległe - F1-26

Wprowadzenie drugiej pompy do układu stołu hydraulicznego umożliwia badanie dwóch wydajności pompy, zarówno w pracy szeregowej, jak i równoległej.
Charakterystyka pompy odśrodkowej – F1-27

To akcesorium oferuje funkcje podobne do tych opisanych dla F1-26, ale z ulepszonymi możliwościami zapewnionymi przez napędzaną falownikiem pompę o zmiennej prędkości zamiast pompy o stałej prędkości.
Demonstracja turbiny Francisa – F1-32

Ta turbina demonstracyjna stanowi wprowadzenie do turbiny reakcyjnej Francisa z przepływem wewnętrznym.Jednostka składa się z:
Wirnik turbiny Francis’a otoczony sześcioma łopatkami prowadzącymi wewnątrz spirali z przeźroczystym akrylowym panelem przednim do podglądu.
Łopatki prowadzące regulowane, gdy turbina pracuje ze skalą wskazującą stopień otwarcia.
Wirnik turbiny Francis’a o średnicy 60mm z 12 łopatkami
Siła hamowania określona za pomocą hamowni hamującej typu Prony
Manometr na wlocie o zakresie 0-2bar
Stanowisko testowe dla wielu pomp – C3-MkII

Platforma może pomieścić zarówno pompy rotodynamiczne, jak i pompy wyporowe i jest standardowo dostarczana z najczęstszym przykładem każdego typu (tj. pompą odśrodkową i pompą zębatą). Szereg innych typów pomp jest dostępnych jako akcesoria, w tym osiowa, turbinowa, z wirnikiem elastycznym, membranowa, i tłokowa; plus druga pompa odśrodkowa do demonstracji szeregowych/równoległych.W platformie mogą jednocześnie znajdować się maksymalnie cztery pompy do użytku w ciągu jednego okresu laboratoryjnego, a każda z nich może pracować bez odłączania przewodów lub połączeń.Oprogramowanie edukacyjne ArmSoft i sprzęt do rejestrowania danych w standardzie.

C3-MkII-20SP - Druga pompa odśrodkowa

C3-MkII-22 -
Pompa z przepływem osiowym

C3-MkII-23 - Elastyczna pompa wirnika

C3-MkII-24 Pompa turbinowa

C3-MkII-25 - Pompa membranowa (wymaga C3-MkII-40)

C3-MkII-26 - Pompa tłokowa (wymaga C3-MkII-40)

C3-MkII-40 - System pomiaru wolumetrycznego

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.