Mechanika płynów – Przepływ otwartym kanałem – Zestawy edukacyjne Seria F | Armfield

Zestaw doświadczalny oparty na otwartych kanałach przepływu.

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Doświadczenia oparte na otwartych kanałach przepływu. Eksperymenty obejmują właściwości przepływu w kanale otwartym, swobodny przepływ powierzchniowy i przepływ zamknięty.

 

Dostępne produkty

Przepływ przez tamy – F1-13

Zestaw składa się z pięciu podstawowych elementów, używanych w połączeniu z kanałem przepływu w odlewanym blacie stanowiska hydrauliki. Zapewniono dwie płyty przelewowe o różnych kształtach, umożliwiające zapoznanie się i porównanie z teorią.
Wykazanie właściwości przepływu przez prostokątne wycięcie.
Wykazanie właściwości przepływu przez wycięcie w kształcie v.
Określenie współczynnika rozładowania
Kanał przepływu – F1-19

Kanał przepływu wprowadza uczniów w charakterystykę przepływu w kanale otwartym na elementarnym wale przeciwpowodziowym.
Wykazanie podstawowych zjawisk związanych z przepływem w kanale otwartym.
Wizualizacja wzorów przepływu wokół lub nad zanurzonym obiektem
Hydrauliczne urządzenie do demonstracji przepływu – S16

S16 działa jako akcesorium do stołu hydraulicznego F1-10, oferując bardzo wizualną demonstrację przepływu przez otwarte kanały i zamknięte przewody. Zawiera unikalną sekcję złoża podnoszącego i modele różnych konstrukcji hydraulicznych.Hydrauliczne urządzenie do demonstracji przepływu z przepływomierzem umożliwiającym bezpośredni odczyt – S16-11

Obejmuje zarówno dynamikę płynów, jak i przepływ w kanale otwartym.
Wykazać przepływ zarówno przez otwarte kanały, jak i zamknięte.
Unikalna sekcja platformy podnoszącej.
Modele różnych konstrukcji hydraulicznych wykazujące krytyczne zmiany przepływu i energii.
Przeźroczyste akrylowe boki dla dobrej widoczności tworzonych wzorów przepływu.

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.