Mechanika płynów – Zestawy edukacyjne Seria F | Armfield

Trenaż idealny obejmujący zagadnienia inżynierii mechanicznej, budownictwa, inżynierii chemicznej oraz technologii żywności.

Zapytaj o produkt +

Opis

Wiedza, którą można zdobyć dzięki temu trenażerowi odgrywa fundamentalną rolę w nauczaniu inżynierii w różnych dziedzinach. Odpowiada na wymagania programowe w inżynierii mechanicznej, budownictwie, inżynierii chemicznej oraz technologii żywności.
Obejmuje następujące tematy: hydrostatykę i właściwości płynów, dynamikę płynów, przepływ w kanale otwartym (swobodny przepływ powierzchniowy), przepływ wokół ciał, przepływ ściśliwy i maszyny rotodynamiczne.

Armfield w dziedzinie hydrostatyki oferuje szeroką gamę sprzętu dydaktycznego, dzięki któremu można badać płyny w spoczynku. Materiały edukacyjne dogłębnie omawiają właściwości płynów, ciśnienie statyczne, ciśnieniomierze, manometry, siłę wyporu i stabilność ciał pływających.

Dostępne produkty

Stanowisko właściwości płynów i hydrostatyki – F9092

Praktyczna jednostka instruktażowa zaprojektowana w celu wykazania właściwości płynów i ich zachowania w warunkach hydrostatycznych.Różnorodne urządzenia pomiarowe umożliwiają przeprowadzenie 16 eksperymentów w celu opracowania zrozumienia szerokiego zakresu podstawowych zasad.Na rysunku pokazane z dodatkowymi opcjami
Kalibrator ciśnieniomierza – F1-11

Kalibrator manometru składa się z precyzyjnie obrobionego tłoka oraz zespołu cylindra zamontowanego na śrubach poziomujących. Urządzenie jest dostarczane ze wskaźnikiem Bourdon’a do kalibracji. Podane ciężary są dodawane do górnego końca tłoczyska, które jest obracane w celu zminimalizowania efektów tarcia. Wskaźnik jest zatem przedmiotem do znanych ciśnień, które można porównać z odczytami miernika i narysowaną krzywą błędu.
Precyzyjny kalibrator manometrów – F4

Samodzielny, przenośny sprzęt można używać do demonstracji w sali wykładowej lub jako główny kalibrator w laboratorium.
Ciśnienie w układzie wytwarzane jest za pomocą siłownika napędzanego kabestanem - równoważy ciężarem własnym.
Działa on na tłok o znanym obszarze. Olej stosowany jest jako płyn hydrauliczny. Kalibrator spełnia standardy komercyjne. Przeznaczony jest do mierników z zakresu 0,1 do 300 bar.
Dokładność wynosi 0,03% odczytu i tym samym jest zgodna z międzynarodowymi standardami ciśnienia.
Ciśnienie hydrostatyczne F1-12

Akcesorium do ciśnienia hydrostatycznego zostało zaprojektowane w celu określenia siły statycznej wywieranej przez płyn na zanurzoną powierzchnię, umożliwia także porównanie zmierzonych wartości, wielkość i położenie tej siły z prostą teorią.
Wysokość metacentryczna – F1-14

Ta jednostka umożliwia zmianę położenia wysokości metacentrycznej w celu uzyskania stabilnej i niestabilnej równowagi.Sprzęt składa się z plastikowego prostokątnego pontonu pływającego, którego środek grawitacji można zmieniać za pomocą regulowanego ciężarka, który ślizga się i może być zamocowany w dowolnym położeniu na pionowym maszcie. Pojedynczy pion jest zawieszony na maszcie, co wskazuje kąt przechyłu na skalibrowanej skali.
Statyka płynów i manometria – F1-29

Prawa rurka manometru oddzielona jest od innych rur. Zawiera mechanizm obrotowy i indeksujący u podstawy. Umożliwia to nachylenie rurki pod stałymi kątami 5°, 30°, 60° oraz 90° (w pionie).
Zbiornik zawiera miernik punktowy i hakowy ze skalą noniusza. Dzięki temu, że zbiornik zamontowany jest przez pokrywę możliwe jest przeprowadzenie precyzyjnych pomiarów w przypadku dużych zmian poziomu.
Pionowa przezroczysta rura piezometru przecina pokrywę zbiornika.
Umożliwia to obserwację wysokości statycznej nad wodą w zbiorniku, w sytuacji gdy przestrzeń powietrzna nad wodą nie jest otwarta na atmosferę.
Urządzenie do badania właściwości płynów – F1-30

To urządzenie stanowi wprowadzenie do podstawowych właściwości cieczy, które wpływają na ich zachowanie w praktycznych zastosowaniach.Ta jednostka zawiera:- Uniwersalny hydrometr - dwie skalibrowane rurki lepkościomierza z opadającą kulką - 3 stalowe kule - termometr - barometr aneroidowy - 6 kapilar o różnej średnicy - piknometr - dwu skalowa równowaga poziom
Urządzenie Pascal’a – F1-31

Zapewnia prostą demonstrację tego, że ciśnienie w nieściśliwym płynie zmienia się wraz z głębokością i nie zależy od kształtu pojemnika.

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.