Modele kanałów – Hydraulika i hydrologia stosowana | Armfield

Podstawa edukacyjna do wielu praktycznych eksperymentów w tematyce przepływu otwartego kanału.

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Do wyboru dostępna jest szeroka gama modeli eksperymentalnych i przyrządów pomiarowych. Stanowią one podstawę do wielu praktycznych eksperymentów w tematyce przepływu otwartego kanału, w tym stosowania i działania struktur regulacyjnych i pomiarowych. Tam, gdzie to możliwe, zastosowano materiały nie powodujące korozji, aby skrócić czas konserwacji i wydłużyć żywotność modeli.

Dostępne modele

Jazy płytowe - S6-20
Sterowany śrubami jaz przestawnej płyty dolnej (bramka śluzy).
Blok montażowy do szeregu wymiennych jazów płytowych, które są zawarte w dostawie:
Ostry czubaty jaz (z rurką napowietrzającą)
Prostokątny jaz karbowy
Trapezowy jaz karbowy
90° jaz karbowy z wcięciem w kształcie „V”
60° jaz karbowy z wcięciem w kształcie „V”-
Jaz karbowy Sutro (jaz liniowy proporcjonalny)

Użytkownik może wytwarzać i montować inne typy jazów

Szeroki jaz czubaty- S6-21
Prostokątny ostry jaz narożny
Prostokątny jaz opływowy
Ten typ jazu jest powszechnie stosowany do pomiaru zrzutu w otwartych kanałach szczególnie tam, gdzie wymagana jest dokładność i niezawodność w połączeniu z łatwością budowy i konserwacji. Poniżej pokazano tradycyjny usprawniony garb, który można porównać do jazu klinowego
Prostokątny jaz opływowy – teoria:Q =1.70 4 Cdb H3/ 2Cw ≈ 0.85 to 0.9hd ≥ 0.67 huha ≥ 0.40 hu

Kanał Venturiego - S6-22
Zestaw listew GRP do montażu w sekcji w celu utworzenia kanału Venturiego

Jaz ostrołukowy i tablica manometrów - S6-23
Osiem króćców ciśnieniowych (2 w górę, 5 w dół, 1 w wierzchołku) wraz z płytką piezometru z wieloma rurkami

Modele tam przelewowych - S6-24
W komplecie wymienne sekcje, jak na obrazku.

Syfon przelewowy - S6-25
W komplecie z regulowaną rurką odpowietrzającą. Umożliwia ustalenie zależności między górną częścią syfonu, a przepływem przez syfon przelewowy podczas całkowitego wypełnienia czarną wodą

Syfon samoregulujący - S6-26
Niezbędne aby określić związek między górną częścią, a przepływem przez syfon samoregulujący (regulowany powietrzem). Umożliwia obliczenie współczynnika rozładowania i obserwację działanie syfonu podczas jego napełniania i opróżniania.

Chropowate platformy - S6-27
Dwie sekcje o różnej szorstkości. Każda składa się z trzech modułów ułożonych na długość 2,5m.

Stos wibrujący - S6-28
Do badania zrzucania wirów przez stosy i wysokie konstrukcje.

Modele równowagi podnoszenia i przeciągania - S6-29
Trzy modele – cylindry o dużej, średniej i małej średnicy z sekcją p

Rurka Pitota oraz tablica manometrów - S6-30
W komplecie wózek jezdny i noniuszowa regulacja wysokości oraz odwrócony manometr parafinowy do powiększania niewielkich różnic ciśnienia

Jaz klinowy - S6-31
Pomiar pojedynczego ciśnienia na szczycie, w komplecie z rurką piezometru

Kanał Parshall - S6-32
Jeden z najczęściej używanych kanałów fal stojących; umożliwia porównanie charakterystyk przepływu górnego z teorią.

Kanał WSC - S6-33
Opracowany przez Uczelnię publiczną Washington trapezowy kanał dopasowuje się bliżej do naturalnych odcinków kanału i przepuszcza osad jeszcze bardziej swobodnie niż kanał Parshall.

Generator fal - S6-35
Prosty, regularny generator klapowy przeznaczony do montażu na zbiorniku odpływowym.

Plaża - S6-36
Plaża pochłaniająca fale do użytku z S6-35 lub S6-45 w celu zmniejszenia efektu fal odbitych.

Systemy monitorowania przepływu Zagni - S6-37


/>

Składa się z wolnostojącej tablicy manometru i wózka wskaźników wyposażonych w rurkę Pitota i rurkę łączącą. Układ ten można wykorzystać do utworzenia podstawowych parametrów przepływu płynu w kanale, w tym nachylenia odwróconego, profili powierzchni, profili ciśnienia i profili prędkości.

Zestaw do sterowania i akwizycji danych - S6-MkII-DTA-ASUITE
Pakiet oprogramowania do sterowania i akwizycji danych S6-MkII-DTA-ASUITE zawiera falownik w konsoli sterowania do elektronicznego sterowania prędkością pompy kanałowej. Obejmuje także rejestrowanie danych i oprzyrządowanie S6-MkII-DTA-ALITE.

Nośnik przyrządów - S6-40
Blokada ruchu wzdłużnego i poprzecznego oraz blokada położenia

Mocowania i miernik prędkości - S6-42
Sonda prędkości i miernik cyfrowy, wraz z elementami mocującymi do kanału. Zakres 0,6 do 3m

Generator fal losowych - S6-45
Ta maszyna wykorzystuje jaz podstawy zawiasu w zbiorniku zlewu kanału Armfield S6MkII jako łopatka. Kontroler S6-45 współpracuje z komputerem osobistym przez interfejs szeregowy.

Brama promieniowa - S6-46
Akcesoria do bramy promieniowej S6-46 umożliwiają określenie zależności między górnym szczytem, a natężeniem. Przepływu pod bramą promieniową w różnych warunkach pracy, a ponadto pozwalają na obliczenie współczynnika wyciekania w każdych warunkach.

Zestaw filarów - S6-47
Zestaw akcesoriów do filarów S6-47 zawiera zestaw filarów o wielu profilach: prostokątny, kwadratowy, okrągły, zaokrąglony, szpiczasty.

Różne filary służą do obserwowania:
wycieków podkrytycznych i nadkrytycznych;
przejścia przepływu na pomostach i wokół nich;
przeciwnego prądu przed filarami;
kąta natarcia i współczynnika otwarcia
wpływu prędkości przepływu i głębokości
przepływu na wzór przeszukiwania
osadzenia materiałów złożowych za pomostem.

Kosz na śmieci - S6-48
Stojaki na śmieci (ekrany określane też jako “grabie”) są przeznaczone do filtrowania pływających i zanurzonych śmieci,organizmów wodnych, które mogłyby uszkodzić konstrukcję, urządzenia hydroelektryczne itd.

Próg- S6-49
Służy do obserwowania wzorców przepływu związanych z przepływem wody przez profil progowy. Pozwala to zbadać zachowania przepływu w kanale otwartym przy zmniejszeniu przekroju przepływu.

Przepust- S6-50
Służy do określania charakterystyk i obserwowania wzorców przepływu uzyskanych dla wody przepływającej przez przepust o przekroju zarówno prostokątnym, jak i kołowym. Przepust służy do obserwowania efektu wolnego i zanurzonego wlotu przepustu oraz wylotu z wolnym lub zanurzonym wyciekiem.

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.