Opis
Urządzenie do pomiaru tarcia tarczy sprzęgła (DN – 005) jest urządzeniem montowanym na ścianie. Został zaprojektowany w celu określenia współczynnika tarcia i minimalnego momentu obrotowego do utrzymania obrotu. Bada zależność między minimalnym momentem obrotowym do utrzymania obrotu, obciążeniem osiowym i średnicą tarczy ciernej.
Zakres dostawy
- Obliczenia tarcia płytki sprzęgła (DN – 005)
- Twarda kopia instrukcji obsługi
Opcje
Szczegóły techniczne
- Na górze tej nieruchomej tarczy znajduje się górna płyta ze stopu aluminium, której wał obraca się w łożyskach kulkowych, ale która jest w bezpośrednim kontakcie z nieruchomą płytą.
- Pomiędzy dolną i górną płytą znajdują się tarcze cierne o 3 różnych rozmiarach. Każda tarcza jest ustawiana po kolei.
- Minimalną siłą działającą na tarczę cierną jest ciężar własny górnej płyty, ale nacisk kontaktowy można zwiększyć, dodając obciążniki do górnej płyty.
- Czysty moment obrotowy jest przykładany do górnej płyty za pomocą dwóch obciążonych linek i kół pasowych. Sznury owijają się wokół rowka w górnej płycie.
- Dostarczane są trzy wymienne tarcze cierne o różnych średnicach. Każda z nich umieszczona jest na kołkach ustalających w dolnej płycie.
- Dołączony jest zestaw skalibrowanych obciążników, które umożliwiają zmianę siły obciążenia i regulację zastosowanego momentu obrotowego.
Eksperymenty
- W celu określenia współczynnika tarcia materiału płytki.
- W celu wykazania, że minimalny moment obrotowy do utrzymania obrotów jest proporcjonalny do obciążenia osiowego i średnicy tarczy ciernej.
Dane techniczne
- średnica tarczy ciernej: 200mm
- grubość: 10mm
- wagi :
- 0. 5N
- 1N
- 2N
- 3N
- 5N
- zawieszka ciężarków
Marka
BEDO
BEDO - Innovating Education
BEDO oferuje całe spektrum rozwiązań edukacyjnych, które usprawniają naukę w zakresie inżynierii i edukacji technologicznej, centrów szkolenia zawodowego i szkół technicznych, a także edukacji STEM.
W ich ofercie znajdą Państwo sprzęt edukacyjny, symulatory, interaktywne multimedia, programy edukacyjne, oprogramowanie do szkoleń symulacyjnych, internetowe systemy nauczania, systemy zarządzania klasami, laboratoria wirtualnej rzeczywistości 3D i meble laboratoryjne.
