P1.2.4 Bloczki i wielokrążki – Leybold

Zapytaj o produkt +

Opis

P1.2.4 Bloczki i wielokrążki – Leybold

Koło pasowe stałe, luźne oraz wielokrążek są klasycznym przykładem prostych maszyn. Doświadczenia z tymi maszynami przedstawiają wprowadzenie do mechaniki przedstawione w najbardziej przystępny sposób. Doświadczenia oferowane są w dwóch wariantach sprzętowych.

P1.2.4.1 Stałe koło pasowe, luźne koło pasowe i prezentacja prostej maszyny

W wariancie P1.2.4.1, wodzik i wielokrążek jest ustawiony na stole laboratoryjnym na stojaku. Mogą zostać rozszerzone do trzech par krążków i może wspierać obciążenia do 20 N. Krążki są montowane na łożyskach bez tarciowych.

P1.2.4.2 Stałe koło pasowe, luźne koło pasowe i propozycje  prostych maszyn na tablicy samoprzylepnej.

Układ na tablicy magnetycznej w wariancie P1.2.4.2 ma dodatkową zaletę – ilość i kierunek czynnej siły może być przedstawiona graficznie bezpośrednio u źródła. Także ten układ ułatwia zademonstrowanie zależności do innych doświadczeń z sił statycznych,
pod warunkiem, że także są przeprowadzane na tablicy magnetycznej.

Marka

Leybold

Firma produkuje zestawy edukacyjne do kształcenia akademickiego oraz szkolenia zawodowego z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz elektroniki, elektrotechniki, automatyki, telekomunikacji, maszyn elektrycznych, odnawialnych źródeł energii i fotoniki, jest częścią grupy LD Didactic.