P3.5.1 Podstawowe doświadczenia na maszynach elektrycznych – Leybold

Zapytaj o produkt +

Opis

 

P3.5.1.1 Badanie interakcji sił wirników i stojanów

P3.5.1.2 Proste indukcyjne doświadczenia z wirnikami i stojanami.

 

Określenie “maszyny elektryczne” odnosi się do silników i prądnic. Oba urządzenia składają się ze stacjonarnego stojana i wirującego się twornika lub wirnika. Funkcja silnika jest spowodowana interakcją sił powstających w wyniki obecności przewodnika z prądem w polu magnetycznym, a funkcja generatora opiera się na indukcji w ruchomej pętli przewodzącej w polu magnetycznym.

Działanie sił pomiędzy polem magnetycznym i przewodnikiem jest demonstrowane w doświadczeniu P3.5.1.1 za pomocą wirnika i stojana z magnesem stałym i elektromagnesem. Model z magnesem jest użyty do przedstawienia pola magnetycznego.

 

Celem doświadczenia P3.5.1.2 jest przeprowadzenie jakościowych pomiarów indukcji elektromagnetycznej w elektromagnetycznych wirnikach i stojanach.

 

Marka

Leybold

Firma produkuje zestawy edukacyjne do kształcenia akademickiego oraz szkolenia zawodowego z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz elektroniki, elektrotechniki, automatyki, telekomunikacji, maszyn elektrycznych, odnawialnych źródeł energii i fotoniki, jest częścią grupy LD Didactic.