P4.3.1 Sterowanie w otwartej pętli – Leybold

Zapytaj o produkt +

Opis

 

P4.3.1.1 Montaż systemu sterowania sygnalizacją świetlną 

P4.3.1.2 Montaż systemu kontroli oświetlenia klatek schodowych.

 

“Sterowanie” jest określeniem dowolnego procesu, w którym zmienne wejściowe układu wpływają na zmienne wyjściowe. Typ wpływu zależy od poszczególnego układu.

W doświadczeniu P4.3.1.1, światło czerwone, żółte i zielone świateł drogowych jest sterowane cyklicznie za pomocą trzech krzywek napędzanych przez wspólny wał. Tutaj, sprężyste załączenie klapek jest uruchamiane włącznikami wł./wył. dla indywidualnych świateł. Gdy krzywki są zaopatrzone w odpowiednie wtykowe krzywki, trzy fazy świateł drogowych są sterowane w rozsądnej sekwencji.

 

Doświadczenie P4.3.1.2 bada jak układ oświetlenia schodowego jest sterowany. Wciśnięcie przycisku załącza oświetlenie i silnik napędowy krzywek w tym samym czasie. Oba pozostają załączone przez pewien okres, który jest wyznaczany przez liczbę krzywek dołączonych do dysku.

 

Marka

Leybold

Firma produkuje zestawy edukacyjne do kształcenia akademickiego oraz szkolenia zawodowego z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz elektroniki, elektrotechniki, automatyki, telekomunikacji, maszyn elektrycznych, odnawialnych źródeł energii i fotoniki, jest częścią grupy LD Didactic.