Produkcja energii | Delorenzo

W tym laboratorium badane są główne cechy generatora synchronicznego, jego synchronizacja z siecią główną oraz zachowanie się w różnych warunkach obciążeń.

Produkcja energii. DL GTU 101-S. Delorenzo

Zapytaj o produkt +

Opis

DL GTU101-S Delorenzo

Produkcja energii elektrycznej odbywa się prawie wyłącznie za pomocą maszyn synchronicznych dużej mocy lub alternatorów. Ich konstrukcja zależy od rodzaju napędu, którym zwykle może być para, gaz lub woda. Jednym z głównych ograniczeń energii elektrycznej jest to, że nie można jej przechowywać w dużych ilościach, a zatem musi być wytwarzana zgodnie z potrzebami konsumenta. Generator synchroniczny może pracować w trybie izolowanym, dostarczając energię do pojedynczego odbiorcy lub może być podłączony równolegle do sieci o stałym napięciu i stałej częstotliwości.

Moc trójfazowa jest najczęściej wykorzystywana do wytwarzania przesyłu i dystrybucji. Korzysta się z niej w publicznym sektorze energetycznym. Systemy trójfazowe są bardziej ekonomiczne, niż systemy jednofazowe. Wykorzystują zmniejszoną ilość materiału przewodnika do przesłania tej samej ilości energii. Dzięki temu można przesyłać wysokie napięcia na duże odległości. Zastosowanie trójfazowe sprawdza się w silnikach i przy dużych obciążeniach.

Marka

Delorenzo

De Lorenzo to włoska firma, która powstała w 1951 roku. Światowy lider w projektowaniu, rozwoju i produkcji zestawów edukacyjnych dla techników i specjalistów.