Stanowisko testowe, Eurolab i Unilab. Maszyny elektryczne | Delorenzo

Stanowisko testowe De Lorenzo jest wielofunkcyjnym stanowiskiem do badań i pogłębiania wiedzy z  laboratoriów Eurolab (0,3 kW) i Unilab (1,1 kW).

Więcej o produkcie – ulotka techniczna (j. ang.)

Zapytaj o produkt +

Opis

Producent zaleca zestaw szczególnie do edukacji w szkołach średnich i wyższych, w pierwszych latach studiów.
Stanowisko wprowadza w zagadnienie automatycznego podejścia do stanowisk testowych.

W skład stanowiska wchodzą:

  • Główny napęd sterowany przez falownik – zapewnia moc mechaniczną i moment obrotowy niezbędne do scharakteryzowania badanej maszyny.
  • Interfejs użytkownika HMI z oprogramowaniem do zbierania danych przy użyciu protokołu Modbus (opracowany w LabView) – to on automatyzuje testy.
  • Aparatura pomiarowa rejestrująca dane dotyczące mocy mechanicznej, momentu obrotowego i innych danych elektrycznych

Oprócz bazy testującej, uczeń może wybrać z pełnej listy maszyn i akcesoriów, aby prowadzić treningi z obszarów, które musi dokładniej przestudiować.

Laboratoria maszyn elektrycznych: 0,2 kW, 0,3 kW i 1,1 kW.

Każde laboratorium składa się z:

  • Podstawowych, autonomicznych ławek z zasilaczami. Stanowiska szkoleniowe zawierają wszystkie napięcia prądu przemiennego i stałego (w tym stałe, zmienne i stabilizowane napięcie). Ławki z zasilaczami zostały specjalnie opracowane na potrzeby kursu z zakresu pomiarów elektrycznych i maszyn elektrycznych.
  • Uniwersalnych podstaw do montażu maszyn i łączenia ich z innymi maszynami laboratorium.
  • Silników, generatorów, transformatorów, hamulców, obciążenia RLC, oprzyrządowań i akcesorii do wykonywania wszelkich testów maszyn elektrycznych.
  • Każda maszyna elektryczna jest wyposażona w obszerną instrukcję szkoleniową, w której znajdują się wszystkie testy, jakie można wykonać bez obciążenia i pod obciążeniem.

Więcej o produkcie – ulotka techniczna (j. ang.)

Marka

Delorenzo

De Lorenzo to włoska firma, która powstała w 1951 roku. Światowy lider w projektowaniu, rozwoju i produkcji zestawów edukacyjnych dla techników i specjalistów.