System mebli laboratoryjnych TaMas – ELABO

Zapytaj o produkt +

Opis

System mebli laboratoryjnych TaMas

System mebli laboratoryjnych TaMas jest uniwersalnym systemem, który dostarcza elementów do budowy stanowiska pracy dla użytkowników prowadzących badania rozwojowe oraz dla pracowników zajmujących się produkcją i montażem urządzeń. System TaMas umożliwia budowanie pojedynczych stanowisk lub też całych linii montażowych włącznie z elementami pozwalającymi na transportowanie podzespołów pomiędzy stanowiskami. Stanowisko pracy wykonane z elementów systemu Elabo TaMas może być łatwo zmienione i doposażone.

Głównym elementem systemu jest ramka podstawowa składająca się z dwóch pionowych aluminiowych profili (długość profili do wyboru), do których przykręcone są wsparcia dla blatu. Użytkownik ma do wyboru 6 rodzajów blatów (podział ze względu na rodzaj materiału, z których są wykonane) o różnych głębokościach i szerokościach. Konstrukcja TaMas umożliwia regulowanie wysokości położenia blatu w zakresie od 745 mm do 1155 mm, a dodatkowo cała rama wspiera się na czterech niezależnie regulowanych stopkach umożliwiających ustawienie stołu na nierównej powierzchni.

Dzięki rowkom montażowym w kolumnach można przymocować do nich wiele różnych elementów systemu ustawiając je na dowolnej wysokości nad blatem.

Poniżej rysunek prezentujący niektóre elementy systemu TaMas.

System meblowy TaMas.

Rama podstawowa i blaty

Cechy:

  • Ramy składają się z pionowych kolumn i wsporników dla blatu
  • Ramy posiadają wykręcane stopki ułatwiające ustawienie stołu na nierównej powierzchni
  • Możliwość zamontowania sześciu rodzajów blatów
  • Łatwe łączenie blatów przy wykorzystaniu wspólnego wspornika
  • Możliwość regulacji wysokości blatu w zakresie od 745 mm do 1155 mm

Elementy składowe ramy

Pionowa kolumna – dostępne wysokości: 2400 mm, 2000 mm, 1600 mm, 1280 mm. Kolor szary bazaltowy RAL 7012. Dodatkowa kolumna do połączenia z kolumną pionową – dostępne wysokości: 720 mm, 400 mm. Kolor szary bazaltowy RAL 7012.
Kanał kablowy pionowy. Korytko kablowe poziome.
Wsparcie blatu. Dostępne dla głębokości blatu 750 mm oraz 950 mm. Kolor szary bazaltowy RAL 7012. Wsparcie poprzeczne blatu.
Metalowa szafa mocowana pod blatem o szerokości 350 mm, głębokości 500 mm oraz wysokościach do wyboru: 325 mm (jedna lub dwie szuflady), 575 mm (cztery szuflady). Dostępne są wersje z ochroną przed ESD. Metalowa szafa mocowana pod blatem o szerokości 215 mm, głębokości 500 mm oraz wysokości 575 mm (do wyboru dwie lub cztery szuflady). Dostępne są wersje z ochroną przed ESD.

Rodzaje blatów stołów

Blat z sklejki bukowej o grubości 30 mm zabezpieczony lakierem. Blat wykonany z trzywarstwowej laminowanej płyty wiórowej o grubości 28 mm. Kolor jasnoszary RAL 7035. Blat wykonany z trzywarstwowej płyty wiórowej pokrytej laminatem HPL o grubości 30 mm. Kolor jasnoszary RAL 7035.
Blat ESD (zgodny z DIN EN 100015) wykonany z trzywarstwowej laminowanej płyty wiórowej o grubości 28 mm. Kolor jasnoszary RAL 7035. Blat ESD (zgodny z DIN EN 100015) wykonany z trzywarstwowej płyty wiórowej pokrytej laminatem HPL o grubości 30 mm. Kolor jasnoszary RAL 7035. Blat ESD (zgodny z DIN EN 100015) wykonany z trzywarstwowej laminowanej płyty wiórowej pokrytej gumą. Kolor RAL 7035.

Wymiary ram i blatów stołów

Wymiary systemu TaMas.

System rozbudowy wyposażenia

Półka o głębokości 300 mm wykonana z metalu. Półkę montuje się do pionowych kolumn na dowolnej wysokości, dodatkowo można regulować wychylenie półki w zakresie do 30 stopni (wystająca krawędź zapobiega przed zsuwaniem się przedmiotów). Maksymalne obciążenie półki: 40 kg. Półka o głębokości 500 mm wykonana z metalu. Półkę montuje się do pionowych kolumn na dowolnej wysokości, dodatkowo można regulować wychylenie półki w zakresie do 30 stopni (wystająca krawędź zapobiega przed zsuwaniem się przedmiotów). Maksymalne obciążenie półki: 40 kg. Płyta montażowa z euro perforacjami (otwór 9,2 mm x 9,2 mm odstęp 38 mm). Płyty montowane do kolumn pionowych.
Poprzeczka umożliwiająca montaż szyny narzędziowej i systemu oświetlenia. Mocowana jest do pionowej kolumny. Dostępne dwie długości 500 mm i 700 mm. Maksymalne obciążenie 25 kg. Szyna narzędziowa z ruchomym, łożyskowanym karabińczykiem do mocowania drobnych narzędzi. Ruchome ramie pojedyncze lub podwójne. Do ramienia można przymocować różne akcesoria. Ramie przymocowane jest to pionowej kolumny na dowolnej wysokości. Maksymalne obciążenie 25 kg.
Uchwyt do zamocowania na ramieniu obrotowym. Adapter do zamocowania na ramieniu obrotowym monitora TFT (rozstaw 75 mm x 75 mm i 100 mm x 100 mm). Maksymalne obciążenia 25 kg. Półka do zamocowania na ramieniu obrotowym. Maksymalne obciążenie 25 kg.
Uchwyt na pojemniki do zamocowania na ramieniu obrotowym. Maksymalne obciążenie 25 kg. Uchwyt na pojemniki do zamocowania na dwóch ramionach obrotowych. Maksymalne obciążenie 30 kg. Uchwyt na pojemniki mocowany do kolumn. Maksymalne obciążenie 40 kg.

Oświetlenie

Lampa mocowana do poprzeczek. Źródłem światła jest świetlówka o mocy 36 W (dla długości lampy 1800 mm i 1350 mm) lub 18 W (dla długości lampy 900 mm). Lampa posiada regulację wysokości i wychylenia. Lampa mocowana do kolumny. Źródłem światła jest świetlówka o mocy 36 W. Lampa może być zamontowana na dowolnej wysokości dodatkowo posiada regulację wychylenia.

 

Marka

Elabo