Transfer Ciepła – Zestawy edukacyjne Seria HT | Armfield

Szereg urządzeń do prezentacji wymiany ciepła na małą skalę. Powstały w celu zademonstrowania trzech podstawowych trybów wymiany ciepła –  przewodzenie, konwekcja, promieniowanie.

 

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Szereg urządzeń do prezentacji wymiany ciepła na małą skalę. Powstały w celu zademonstrowania trzech podstawowych trybów wymiany ciepła –  przewodzenie, konwekcja, promieniowanie. Akcesoria do wymiany ciepła można indywidualnie podłączyć do jednostki serwisowej HT10XC. Jednostka ta zapewnia niezbędne źródła zasilania oraz urządzenia pomiarowe do badania i porównania różnych charakterystyk wymiany ciepła.

Dostępne produkty

Sterowany komputerowo sprzęt dydaktyczny do wymiany ciepła - HT10XC
Liniowe przewodzenie ciepła - HT11 (opcja: sterowanie komputerowe).
Promieniowe przewodzenie ciepła - HT12 (opcja: sterowanie komputerowe).
Zasady promieniowania i wymiany ciepła - HT13
Połączona konwekcja i promieniowanie - HT14 (opcja: sterowanie komputerowe).
Rozszerzona powierzchniowa wymiana ciepła - HT15
Błędy pomiaru temperatury podczas promieniowania - HT16 (opcja: sterowanie komputerowe).
Niestabilny stan wymiany ciepła - HT17
Termoelektryczna pompa ciepła - HT18C
Przewodność właściwa cieczy i gazów - HT20 (opcja: sterowanie komputerowe).

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.