Trójfazowy rejestrator jakości zasilania Fluke 1742

Zapytaj o produkt +

Opis

Trójfazowe rejestratory jakości zasilania Fluke 1742, 1746 i 1748 zapewniają szybki i łatwy dostęp do danych potrzebnych do tego, by na bieżąco podejmować kluczowe decyzje dotyczące jakości zasilania i innych parametrów energii.

Kompaktowe i wytrzymałe trójfazowe rejestratory jakości zasilania Fluke z serii 1740 są zaprojektowane specjalnie dla techników i inżynierów, którzy potrzebują elastycznych rozwiązań do wyszukiwania i usuwania awarii, mierzenia zużycia energii i analizowania systemów dystrybucji zasilania. Przyrządy Fluke z serii 1740 są w pełni zgodne z międzynarodowymi normami dotyczącymi jakości zasilania, np. IEC 61000-4-30. Umożliwiają rejestrację do 500 parametrów, a jednocześnie także rejestrację zdarzeń, dzięki czemu wykrywanie nieregularnych i trudnych do zlokalizowania problemów związanych z jakością energii jest teraz jeszcze łatwiejsze. Dołączone do zestawu oprogramowanie Energy Analyze Plus umożliwia szybkie przeprowadzanie oceny jakości energii na przyłączu elektrycznym, w stacjach elektroenergetycznych lub w miejscu odbioru — zgodnie z normami krajowymi i międzynarodowymi, np. EN 50160 lub IEEE 519.

Dzięki zoptymalizowanemu interfejsowi użytkownika, elastycznym sondom prądowym oraz funkcji inteligentnej weryfikacji pomiarów, która pozwala cyfrowo sprawdzać poprawność połączeń i korygować ewentualne błędy, konfiguracja jest jeszcze łatwiejsza, a niepewność pomiarów jest zredukowana. Krótszy czas przebywania w potencjalnie niebezpiecznych środowiskach i mniej problemów związanych ze stosowaniem środków ochrony indywidualnej dzięki bezprzewodowemu połączeniu (Wi-Fi) umożliwiającemu przeglądanie danych bezpośrednio w terenie.

Który rejestrator jakości zasilania jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie?

Rejestrowanie 1742 1746 1748
Energia
Podstawowa analiza jakości zasilania Opcjonalnie
Zaawansowana analiza jakości zasilania Opcjonalnie Opcjonalnie

 

Model Fluke 1748 rejestruje ponad 500 różnych parametrów w każdym okresie uśredniania. Pozwala to dokładnie analizować jakość zasilania i korelować zdarzenia występujące okresowo ze szczegółowymi danymi o przebiegach, co pomaga w identyfikacji źródłowych przyczyn zakłóceń. W celu rejestracji podstawowych parametrów jakości energii przyrząd Fluke 1746 mierzy wszystkie istotne parametry zasilania, które umożliwiają przeprowadzenie badań w zakresie oszczędzania energii oraz planowanie sieci elektrycznej. Dostępna jest także możliwość pełnego rozszerzenia funkcji do poziomu modelu 1748. W przypadku prostych badań obciążenia i energii przyrząd Fluke 1742 oferuje optymalną wydajność. Ponadto posiada on solidną obudowę. Istnieje możliwość rozszerzenia jego funkcji do poziomu modelu 1746, a nawet do poziomu pełnego zestawu funkcji modelu 1748.

Funkcje sprzętowe

 • Pomiar napięcia i natężenia prądu we wszystkich trzech fazach oraz pomiar prądu zerowego: Przewody napięciowe (trójfazowe i zerowy) oraz cztery elastyczne sondy prądowe.
 • Wszechstronne możliwości rejestrowania: W przyrządzie można przechowywać ponad 20 odrębnych sesji rejestracji. Automatyczna rejestracja szerokiego zakresu parametrów energii i jakości zasilania gwarantuje, że nigdy nie stracisz trendów pomiarowych.
 • Pomiary o zwiększonej dokładności: Przyrząd spełnia rygorystyczne wymagania normy IEC 61000-4-30, klasa A, wydanie 3: „Metody badań i pomiarów — Metody pomiaru jakości energii.
 • Rejestrowanie chwilowych spadków i wzrostów napięcia oraz przerw w zasilaniu: Model 1748 umożliwia rejestrowanie przebiegów zdarzeń oraz profilu zdarzeń RMS wraz z datą, znacznikiem czasu oraz informacjami o istotności, co pomaga identyfikować potencjalne przyczyny źródłowe problemów z jakością zasilania.
 • Dokładny pomiar najważniejszych parametrów jakości zasilania: Pomiar harmonicznych i interharmonicznych dla napięcia i natężenia, a także wykrywanie asymetrii zasilania, migotania oraz nagłych skoków napięcia.
 • Zoptymalizowany interfejs użytkownika: Szybka, graficzna konfiguracja (z podpowiedziami) za pomocą aplikacji na komputerze PC pozwala rejestrować właściwe dane za każdym razem. Zmniejszenie niepewności w zakresie prawidłowości połączeń dzięki funkcji inteligentnej weryfikacji, która stanowi jedyną funkcję automatycznej korekty stosowaną w rejestratorach jakości zasilania. Błędy połączeń są automatycznie sygnalizowane za pomocą pomarańczowej kontrolki na przycisku zasilania przyrządu, która zmienia kolor na zielony po ich skorygowaniu.
 • Zoptymalizowany interfejs użytkownika: Szybki graficzny kreator konfiguracji gwarantuje, że zawsze zarejestrujesz właściwe dane, a inteligentna funkcja weryfikacji wskazuje, czy wykonano właściwe połączenia, co eliminuje ewentualny błąd użytkownika
 • Elastyczne opcje zasilania: Zasilanie bezpośrednio z mierzonego obwodu z najszerszym zakresem dostępnym dla rejestratora jakości zasilania (automatyczna zmiana od 100 V do 500 V) lub zasilanie z gniazdka ściennego, dzięki czemu można prowadzić pomiary w dowolnym miejscu.
 • Wytrzymałość i niezawodność: Zaprojektowane pod kątem odporności na trudne warunki — klasa szczelności IP65 w przypadku korzystania z zasilacza również zgodnego z IP65.
 • Dwa zewnętrzne porty USB: Jeden port do podłączenia komputera, a drugi do szybkiego i łatwego pobierania danych na standardowe pamięci USB lub inne urządzenia USB — dzięki temu można zostawić przyrząd pomiarowy na miejscu i nie przerywać rejestracji.
 • Możliwość połączenia z siecią Ethernet: Połączenia przewodowe i bezprzewodowe do konfiguracji przyrządu i szybkiego pobierania danych.
 • Niewielki rozmiar: Przyrząd został zaprojektowany tak, by mieścił się w miejscach o mocno ograniczonej przestrzeni oraz w tablicach rozdzielczych (wymiary: 23 cm x 18 cm x 5,4 cm).
 • Najwyższa klasa bezpieczeństwa w branży: 600 V, CAT IV / 1000 V, CAT III na przyłączu zasilania i za nim.
 • Zoptymalizowane akcesoria pomiarowe: Unikatowy, nieplączący się, płaski kabel do pomiaru napięcia oraz wąskie, elastyczne sondy prądowe zapewniają łatwe podłączenie nawet w miejscach o mocno ograniczonej przestrzeni.
 • Czas pracy baterii: Cztery godziny pracy (czas podtrzymania zasilania) po każdym naładowaniu akumulatora litowo-jonowego — dzięki temu można kontynuować pomiary nawet w przypadku chwilowych przerw w zasilaniu.
 • Bezpieczeństwo: Możliwość zabezpieczenia cennego przyrządu przed kradzieżą za pomocą zwykłego łańcucha lub innego urządzenia zabezpieczającego.
 • Zestaw wieszaka magnetycznego: Umożliwia umieszczenie przyrządu wewnątrz lub na zewnątrz tablic rozdzielczych — w dogodny i bezpieczny sposób. Jest zgodny ze wszystkimi modelami i wchodzi w skład standardowego wyposażenia modelu 1748.

Funkcje programowe

 • Możliwość konfiguracji w terenie i w pracowni oraz pobierania danych za pomocą aplikacji na komputery PC: proste pobieranie za pomocą pamięci USB, poprzez sieć Wi-Fi, przewodowe połączenie Ethernet lub kabel USB.
 • Oprogramowanie Energy Analyze Plus: Pobieranie i analizowanie wszystkich szczegółowych danych pomiarowych dotyczących zużycia energii i jakości zasilania w ramach funkcji automatycznego raportowania.
 • Tworzenie raportu za pomocą jednego przycisku: Tworzenie znormalizowanych raportów zgodnych z powszechnie stosowanymi normami (np. EN 50160, IEEE 519, GOST 33073) oraz eksportowanie danych w formacie zgodnym z PQDIF lub NeQual w celu korzystania z nich w oprogramowaniu innych firm.
 • Zaawansowana analiza: Wybierz dowolny z zarejestrowanych parametrów, aby utworzyć widok zarejestrowanych pomiarów do zaawansowanej korelacji danych, który można w dużym stopniu dostosować.

Który rejestrator jakości zasilania jest odpowiedni dla Ciebie?

Cechy Rejestratory jakości
zasilania serii 1742
Rejestratory jakości
zasilania serii 1746
Rejestratory jakości
zasilania serii 1748
Funkcje
Napięcie, natężenie, moc, współczynnik mocy, częstotliwość
Energia normalna/zwrotna
Zapotrzebowanie szczytowe
Całkowite zniekształcenia harmoniczne
Migotanie
Harmoniczne napięcia i prądu (do 50.)1
Asymetria1
Gwałtowne zmiany napięcia1
Interharmoniczne (do 50.)1
Tabele przedstawiające chwilowe spadki i wzrosty napięcia, przerwy w zasilaniu oraz stany nieustalone1
Prąd rozruchowy1
Stany nieustalone (niskie częstotliwości) / zdarzenia powodujące odchylenia przebiegu2
Rejestrowanie
Trendy
Obrazy przebiegów2
Profil RMS2
Łączność
Ethernet
USB (mini B)
Pobieranie danych przez sieć Wi-Fi z przyrządu na inne urządzenie
Pobieranie danych poprzez punkt dostępowy Wi-Fi (wymaga rejestracji) Opcja Opcja Opcja
Akcesoria w zestawie
Elastyczna sonda prądowa nie / wersja B nie / wersja B nie / wersja B
Pamięć USB
Kabel USB
3PHVL-1730: przewód do pomiaru napięcia, 3 fazy + zerowy
Zestaw przewodów pomiarowych, czerwony/czarny, 0,18 m
Zestaw przewodów pomiarowych, czerwony/czarny, 1,5 m
Zaciski krokodylkowe 4 4 4
Miękki pokrowiec do modeli 173x/174x
Zestaw znaczników kabli
Sonda magnetyczna MP1-3R/1B, 1 zestaw (3 czerwone, 1 czarna) Opcja 1 1
Zestaw wieszaka do modeli 174x Opcja Opcja
1) Wchodzi w skład opcji 1742-6/UPGRADE
2) Wchodzi w skład opcji 1742-8/UPGRADE oraz 1746-8/UPGRADE

Marka

Fluke

Fluke to lider w produkcji elektronicznych przyrządów diagnostycznych. Produkuje on urządzenia dla specjalistów z różnych branż. Jego urządzenia wykorzystywane są np. przy:
 • montażu i konserwacja instalacji przemysłowych oraz układów elektronicznych,
 • pomiarze elektryczności i temperatury,
 • pomiarze jakość powietrza w różnych pomieszczeniach,
 • kalibracji,
 • biomedycyny.