Urządzenie do badania klimatyzacji recyrkulacyjnej – RA3 | Armfield

Prezentacja recyrkulacyjnego systemu klimatyzacyjnego

Zapytaj o produkt +

Opis

Prezentacja recyrkulacyjnego systemu klimatyzacyjnego demonstruje efekty podstawowych procesów klimatyzacyjnych: chłodzenia, ogrzewania, nawilżania i osuszania. Można tu zbadać wpływ i zależność między podstawowymi procesami zachodzącymi w tych systemach. Dodatkowo system posiada zamkniętą komorę klimatyzacyjną, regulowaną recyrkulację powietrza opuszczającego komorę z powrotem do przewodu oraz manometry i czujniki temperatury, umożliwiające zmianę temperatury czynnika chłodniczego w skraplaczu i parowniku. Natężenie przepływu czynnika chłodniczego jest również mierzone za pomocą przepływomierza ze zmienną powierzchnią

Zestawy edukacyjne – Chłodzenie i klimatyzacja (Seria HT) | Armfield

Seria Armfield RA została zaprojektowana w celu zademonstrowania zasad działania nowoczesnych systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Seria obejmuje cztery oddzielne urządzenia:

  • urządzenie chłodnicze parowo-kompresyjne RA1-MKII
  • system klimatyzacji RA2
  • system recyrkulacji RA3
  • jednostkę szkoleniową nt klimatyzacji RA4.

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.