Wymienniki ciepła – Zestawy edukacyjne Seria HT | Armfield

Typowe rodzaje wymienników ciepła spotykane w przemyśle. Umożliwiają zdobycie wiedzy o technikach przenoszenia ciepła oraz naukę pomiarów

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Gama małych wymienników ciepła Armfield obejmuje pozycje, które reprezentują typowe rodzaje wymienników ciepła spotykane w przemyśle. Wymienniki prezentują różne techniki pośredniego przenoszenia ciepła z jednego źródła do drugiego. Ich niewielki rozmiar zapewnia szybką reakcję systemu na zmiany parametrów, takich jak szybkość przepływu wody i temperatura. Dzięki temu ćwiczenia i pomiary można przeprowadzać w stosunkowo krótkim czasie.

Dostępne produkty

Pomiar i kalibracja temperatury - Aparat TH1

Zaprojektowany został w celu zapoznania studentów z różnorodnymi typami czujników, które służą do pomiaru zmienności temperatury. System jest wyposażony w trzy różne źródła ciepła i pięć różnych czujników temperatury. Umożliwia naukę zastosowania punktów stałych w celu kalibracji czujników.
Pomiar i kalibracja ciśnienia - Aparat TH2

Zaprojektowany w celu zapoznania studentów z różnorodnymi typami czujników, które służą do pomiaru zmienności ciśnienia. Różne stałe ciśnienia generowane są za pomocą prostego kalibratora, który może służyć też do kalibracji urządzeń pomiarowych. Manometr typu Bourdona i elektroniczny czujnik podłączone są do kalibratora.
Aparat umożliwia określenie właściwości ciśnienia, w tym dokładności i liniowości.
Ciśnienie nasycenia - Aparat TH3

Aparat umożliwia zbadanie różnych różnych technik pomiaru ciśnienia nasycenia. System pozwala uczniom zbadać zachowanie się płynu w temperaturze wrzenia i zmiany temperatury wraz z ciśnieniem. Zapewnia również możliwość określenia stanu mokrej pary wytwarzanej przez urządzenie.
Pętle recyrkulacyjne - Aparat TH4

Urządzenie zaprojektowane zostało w celu dokładnego zademonstrowania, zarówno wizualnie, jak i eksperymentalnie, co to jest recyrkulacja. Umożliwia ono wykonywanie bilansów masy i energii w warunkach ustalonych i nieustalonych. System obejmuje eksperymentowanie i obliczanie prędkości wymiany ciepła w zakresie prędkości recyklingu, z wykorzystaniem równania energii przepływu ustalonego.
Procesy rozprężania gazu doskonałego - Aparat TH5

Aparat umożliwia zapoznanie się studentów z szeregiem podstawowych procesów termodynamicznych, w których korzysta się z powietrza jako medium roboczego. System umożliwia badanie zachowania się gazu pod ciśnieniem w celu ustalenia proporcji poszczególnych rodzajów ogrzewania.
Szkolenie obejmuje następujące pojęcia: procesy adiabatyczne, izotermiczne, odwracalne i nieodwracalne.

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.