Wysokopoziomowa instalacja do produkcji biodiesla | Delorenzo

Zapytaj o produkt +

Opis

W skład instalacji wchodzą:

  • zbiornik metanolanu
  • zbiornik podczyszczający reaktor
  • pompa
  • skrzynka elektryczna.

DL BIO-10

Biodiesel to płynne biopaliwo. Powstaje w wyniku procesów chemicznych, jakie zachodzą w olejach roślinnych i tłuszczach zwierzęcych.
Z reakcji chemicznej powstaje alkohol, który można stosować w silnikach wysokoprężnych, samodzielnie lub w połączeniu z olejem napędowym.

ASTM International (pierwotnie znane jako American Society for Testing and Materials) definiuje biodiesel jako mieszaninę długołańcuchowych estrów monoalkilowych z kwasów tłuszczowych, które otrzymuje się ze źródeł odnawialnych i stosuje w silnikach wysokoprężnych.

Reakcja chemiczna, która przekształca olej roślinny lub tłuszcz zwierzęcy w biodiesel, nazywana jest „transestryfikacją”.
Ta długa nazwa określa prosty proces chemiczny, w którym ’’ester’’ łączy się z alkoholem. W wyniku tego powstaje inny ester i inny alkohol.

Oleje i tłuszcze należą do rodziny estrów.
Kiedy reagują z metanolem lub etanolem tworzą estry metylowe lub etylowe i nowy alkohol, zwany glicerolem lub częściej, gliceryną.

Marka

Delorenzo

De Lorenzo to włoska firma, która powstała w 1951 roku. Światowy lider w projektowaniu, rozwoju i produkcji zestawów edukacyjnych dla techników i specjalistów.