Zestawy do nauki fizyki i podstaw inżynierii | Armfield

System modułowy do nauki inżynierii oparty na wykorzystaniu tac, które montuje się na uniwersalnej ramie. Ma on niewielkie rozmiary, dzięki czemu można go przenosić z klasy do klasy za pomocą wózka.

Zapytaj o produkt +

Opis

Stacja robocza EW-FS
Stacja robocza EW-FS (wózek)

System modułowy oparty na wykorzystaniu tac, dostarczany jest w połączeniu z wielofunkcyjną jednostką bazową. Zestaw umożliwia uczniowi prowadzenie własnych badań w zakresie statyki, kinematyki i dynamiki. Korzystając z instrukcji zawierające scenariusze konkretnych eksperymentów, badania można przeprowadzać indywidualnie lub w ramach prezentacji przed klasą.

Stacja robocza EF-WS (wózek)

Stacja robocza EF-WS – to wózek na kółkach. Służy do przechowywania tac i innych komponentów, które są niezbędne do przeprowadzania doświadczeń z poniższej listy.
Cały zestaw zapewnia uczniom solidne podstawy inżynieryjne.

Jednostka podstawowa EW-BU
Jednostka podstawowa EW-BU

Jednostka podstawowa EF-BU (ekran)

Jednostka podstawowa EF-BU jest łatwa w konfiguracji. Można ją złożyć bez narzędzi montażowych.

Ekran zawiera skalę pomiarową w celu zapewnienia powtarzalnych ćwiczeń. Jednostka ta może być ustawiona poziomo, pionowo lub w pozycji pochylonej. Dzięki temu można dopasować ją do wymaganych warunków ćwiczenia.


Dostępne eksperymenty

Statyka / belki – EF-1.3

Zestaw ćwiczeniowy EF-1.3 – Belki, umożliwia uczniom analizę zachowania różnego rodzaju belek w różnych warunkach obciążenia. Uczy też jak zbudować i przetestować wybór ram podporowych i kratownic.

Statyka / naprężenia – EF-1.4

Zestaw umożliwia uczniom poznanie prawa Hooke’a, które stosowane jest zarówno do naprężeń ściskających, jak i rozciągających. Uczniowie mogą badać pojedyncze naprężenie szeregowe lub równoległe. Zestaw zawiera też różne sprężyny ściskające. Umożliwia to uczniom poznanie stosunków naprężeń.

Statyka / skręcanie – EF-1.5

Zestaw ćwiczeniowy EF-1.5 – Skręcanie, umożliwia uczniom zrozumienie związku między skrętem, a kątem skrętu dla dowolnie wybranego materiału

Dynamika / prosty ruch harmoniczny – EF-2.2

Zestaw ćwiczeniowy EF-2.2 – Prosty ruch harmoniczny umożliwia uczniom zrozumienie wpływu masy i długości wahadła na ten ruch oraz okres oscylacji. Związek między prostym ruchem harmonicznym, a grawitacją jest również oceniany za pomocą wahadła Kater’a. Ułatwia to zrozumienie ruchu w systemie naprężeń mas.

Kinematyka / Proste mechanizmy – EF-3.2

Zestaw ćwiczeniowy EF-3.2 umożliwia uczniom wizualizację i zrozumienie różnych układów mechanicznych oraz konwersji ruchu liniowego na ruch obrotowy i odwrotnie

Statyka / Siły – EF-1.1

Zestaw umożliwia uczniom zrozumienie umiejscowienia środka ciężkości różnych kształtów. Pozwala wykonać analizę sił w równowadze dla sił współdziałających i niewspółdziałających.

Statyka / Momenty – EF-1.2

Zestaw ćwiczeniowy pozwala uczniom zrozumieć związek masy z równowagą belki. Umożliwia poznanie zasady momentów, dźwigni, belek i związku między odległością, a siłami działającymi na belkę.

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.