Promocja!

Miernik instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych Sonel MPI-540PVS Start bez cęgów F3A + GRATIS

pomiar parametrów ochrony przeciwporażeniowej oraz instalacji fotowoltaicznych, ciągłość połączeń ochronnych, rezystancja uziemienia, rezystancja izolacji po stronie DC, napięcie otwartego obwodu UOC, prąd zwarcia ISC, prądy pracy i moce po stronie DC i AC, sprawność inwertera

Zapytaj o produkt +
logo sonel

Opis

PROMOCJA MPI-540PVS + GRATIS 

ILOŚĆ MIERNIKÓW W PROMOCJI OGRANICZONA

 

MPI-540-PVS ( bez cęgów F3A ) + GRATIS Miernik cęgowy PM-2108 AC/DC Truerms | Merazet Poznań

 

Sonel MPI 540 PV do pomiaru instalacji fotowoltaicznych zgodnie z normą PN-EN-62446

Miernik instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych Sonel MPI-540-PV to urządzenie pozwalające na pomiar instalacji fotowoltaicznych zgodnie z normą PN-EN-62446. MPI-540-PVs dokonuje pomiaru wszystkich parametrów ochrony przeciwporażeniowej, nie ma więc konieczności korzystania z dodatkowej aparatury pomiarowej. Ten miernik Sonel dokonuje odczytu bieżących parametrów sieci, dzięki czemu natychmiast uzyskujemy ocenę badanego urządzenia. Raport z pomiarów można w prosty sposób przenieść do programu „Sonel Pomiary Elektryczne”.

Sonel MPI 540 PV zalety w praktyce

Sonel MPI-540-PV to duża dokładność pomiarów – pomiar parametrów prowadzony jest w klasie S normy PN-EN 61000-4-30. Urządzenie MPI 540 PV posiada kalkulator strat energii co oczywiście pozwala na szybką ocenę i oszacowanie potencjalnych oszczędności. Ten miernik Sonela umożliwia zaawansowaną diagnostykę jakości zasilania, dzięki trójfazowemu rejestratorowi parametrów sieci elektroenergetycznych.

Miernik instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych Sonel MPI-540-PV wyposażenie

Miernik wyposażony jest w akumulator Li-Ion, co pozwala na dłuższą pracę urządzenia. Wyjmowana karta pamięci microSD umożliwia proste zwiększenie zasobów pamięci miernika. Ogromną zaletą jest ergonomiczny i łatwy w obsłudze 7″ panel dotykowy. Urządzenie zostało wyposażone w największy dostępny w tego typu urządzeniach panel obsługi, dostępny na rynku. MPI-540 do fotowoltaiki to także duża oszczędność czasu – szybki pomiar pętli zwarcia z wyłącznikiem RCD bez wyzwalania jest wykonywany w ciągu kilku sekund. Firma Sonel dąży do uproszczenia pomiarów, dlatego urządzenie daje możliwość realizacji automatycznych pomiarów w sekwencji. Dodatkowo, ścieżka od pomiarów do raportu jest bardzo szybka.

MPI-540-PV nowe oprogramowanie i funkcje

Ciekawą możliwością, jaką oferuje miernik MPI-54-PV od Sonela jest dodawanie notatek głosowych oraz zdjęć do wykonywanego pomiaru. Ten multimedialny opis miejsca pomiaru jest możliwy dzięki oprogramowaniu firmy Sonel. Ta funkcja jest dostępna po aktualizacji systemu, bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Mierniki Sonel dla fotowoltaiki

Miernik MPI-540-PV cechuje nieprzeciętna funkcjonalność, dająca szerokie możliwości. Urządzenie łączy daje możliwości pomiarowe kilku mierników, zachowując jednocześnie najwyższą dokładność tych pomiarów.

Kontrola bezpieczeństwa instalacji z MPI-540-PV

Miernik pozwala kontrolować przemysłowe a także domowe instalacje elektryczne pod kątem bezpieczeństwa. Pomiary można w bardzo prosty sposób zautomatyzować poprzez badanie wyłączników różnicowoprądowych w trybie Auto, dowolnie konfigurowalne sekwencje pomiarowe, czyli autotesty, a także wykorzystanie do badania rezystancji izolacji przewodów 3-, 4- i 5-żyłowych, adaptera AutoISO-1000C.

Sonel MPI-540-PV – pomiar zgodny z normą PN-EN 62446

Urządzenie MPI 540 PV Sonela dokonuje pomiarów zgodnie z normą PN-EN 62446:

 • rezystancja uziemienia
 • rezystancja izolacji po stronie DC
 • napięcie otwartego obwodu UOC
 • prądy pracy i moce po stronie DC i AC
 • ciągłość połączeń ochronnych
 • sprawność inwertera
 • prąd zwarcia ISC

Pomiar w klasie S normy EN 61000-4-30

Aparatura MPI-540 oraz MPI-540-PV pozwala na rejestrację parametrów jakości energii elektrycznej 50/60 Hz w klasie S normy EN 61000-4-30:

 • częstotliwość w zakresie 40 Hz – 70 Hz
 • napięcia L1, L2, L3 – wartości średnie w zakresie do 500 V
 • prądy L1, L2, L3 – wartości średnie, pomiar prądu w zakresie do 3 kA  – w zależności od wykorzystanych cęgów prądowych
 • moc bierna (Q), czynna (P), pozorna (S)
 • harmoniczne – do 40-tej w napięciu i prądzie
 • PF – współczynnik mocy, cosφ
 • współczynnik zniekształceń harmonicznych THD dla napięcia oraz prądu

Miernik MPI-540 – pomiary zgodne z przepisami

Mierniki MPI-540 oraz MPI-540-PV pozwalają na wykonanie wszystkich pomiarów odbioru instalacji, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 • impedancja pętli zwarcia także w obwodach z wyłącznikami RCD
 • rezystancja izolacji oraz rezystancja uziemienia (4 metody pomiarowe oraz pomiar rezystywności gruntu)
 • parametry wyłączników RCD
 • natężenie oświetlenia
 • testy kierunku obrotów silnika oraz kolejności faz
 • ciągłość połączeń ochronnych oraz wyrównawczych

MPI-540-PV – kompleksowa analiza parametrów sieci

Rejestrator trójfazowy, w który wyposażono miernik, pozwala na obserwację bieżącego stanu sieci oraz rejestrację jej parametrów – napięcia, prądu, mocy, harmonicznych, THD. Miernik pozwala na odczyt wybranych wielkości, a także wywołanie na ekranie ich prezentacji graficznej w czasie rzeczywistym. Pomiar wykonywany jest niezależnie od rejestracji zapisywanej na kartę pamięci.

Urządzenie prezentuje:

 • pomiary wielu parametrów w formie tabelarycznej
 • wykresy przebiegów napięcia i prądu – oscyloskop
 • wykres wskazowy
 • wykresy napięcia i prądu w czasie
 • wykres harmonicznych w prądzie i napięciu

Oprogramowanie Sonel i komunikacja

Zaletą urządzenia jest mnogość interfejsów komunikacyjnych, a także współpraca z oprogramowaniem zewnętrznym. Dane pomiarowe można przenieść do komputera przez port USB, wyjmowaną kartę pamięci SD lub bezprzewodowo przez Bluetooth oraz Wi-Fi.

Aby wygenerować raport z badań z zakresu ochrony przeciwporażeniowej należy skorzystać z programu Sonel Pomiary Elektryczne. Pobrane zasoby można zapisać do prostych formatów lub wydrukować dzięki Sonel Reader. Odczyt i analiza danych z rejestratora możliwe są dzięki aplikacji Sonel Analiza.

MPI-540-PV pomiar w trudnych warunkach

Urządzenia MPI-540 oraz MPI-540-PV bez wątpienia doskonale radzą sobie w trudnych warunkach środowiskowych. Obudowa mierników została zaprojektowana tak, aby zapewnić łatwy dostęp do panelu dotykowego i wszystkich gniazd komunikacyjnych i pomiarowych. Odsuwana pokrywa urządzenia chroni ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stopień ochrony IP51 pozwala na korzystanie z urządzenia w trudnych warunkach. Jest odporny na działanie kurzu i wody.

Marka

Sonel

Sonel S.A. to polski koncern produkujący specjalistyczne przyrządy pomiarowe: mierniki wielofunkcyjne, cęgowe, multimetry, luksomierze, pirometry, lokalizatory przewodów oraz kamery termowizyjne. Sprzęt ma szerokie zastosowanie w przemyśle lekkim i ciężkim, w branży energetycznej, budownictwie oraz telekomunikacji. Firma Sonel S.A., z siedzibą w Świdnicy, istnieje od 1994 roku. Dzięki stałym inwestycjom w badania i innowacje, na chwilę obecną jest to jedna z największych polskich firm produkujących wysokiej jakości artykuły miernicze. W ramach prowadzonej działalności, obok produkcji asortymentu pomiarowego, funkcjonuje także laboratorium badawczo-wzorcujące, posiadające od 2017 roku akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Klienci firmy mogą korzystać z dokonań laboratorium oraz ze specjalistycznego serwisu zakupionego sprzętu. Misją firmy Sonel S.A. jest ciągłe doskonalenie się w zakresie używanych rozwiązań technologicznych. Celem jest produkcja sprzętu mierniczego, który oparty na nowoczesnych technologiach, będzie jednocześnie funkcjonalny w codziennym użytkowaniu. Znamy naszych klientów i staramy się wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, gwarantując najwyższą jakość produktów, profesjonalne szkolenia sprzętowe oraz szybki i sprawny serwis.
 • Jesteśmy największym polskim dystrybutorem firmy Sonel
 • Co najmniej raz w roku organizujemy spotkania techniczno-prezentacyjne dotyczące produktów firmy
logo sonel

Może spodoba się również…