Miernik wilgotności do inspekcji budynków TRAMEX MEX5

  • Pomiar nieniszczący (bezinwazyjny)
  • Wbudowany higrometr i termometr powierzchniowy na podczerwień
  • Opcjonalna sonda wtykowa oraz sonda wilgotności względnej in situ
  • Dwie głębokości pomiaru drewna %MC, pomiaru porównawczego płyt kartonowo-gipsowych, pokryć dachowych, tynków, płytek i murów
  • Ocena psychrometryczna wilgotności względnej otoczenia, temperatury punktu rosy, współczynnika wilgotności (GPP, g/kg)
Zapytaj o produkt +

Opis

Miernik wilgotności do inspekcji budynków – Tramex MEX5

Tramex MEX5 Moisture Encounter to cyfrowy, nieniszczący miernik wilgotności i wilgotności o możliwości pomiaru na dwóch głębokościach, idealny do pomiaru wilgotności w konstrukcjach budowlanych.

MEX5 mierzy zawartość wilgoci w drewnie i płycie gipsowo-kartonowej oraz zapewnia odczyty porównawcze w różnych materiałach budowlanych, takich jak pokrycia dachowe, tynk, płytki i mur. Posiada również wbudowany higrometr do pomiaru warunków otoczenia i wartości psychrometrycznych, termometr powierzchniowy na podczerwień, a także zawiera opcjonalne zewnętrzne sondy RH in-situ do odczytów RH w równowadze in-situ, a także sondy pinowe do odczytów drewna, płyt kartonowo-gipsowych i WME. Te indywidualne i zbiorowe cechy sprawiają, że MEX5 jest niezbędnym i niezbędnym nabytkiem dla profesjonalistów w branży kontroli wilgoci w budynkach i renowacji.

Wilgotnościomierz MEX5 umożliwia pomiar na dwóch głębokościach: powierzchniowo i w wewnątrz rdzenia.

Wilgotnościomierz bezpinowy mierzy zawartość wilgoci w drewnie w % w zakresie 0-30%. Miernik można rozbudować o sondy kołkowe do drewna, produktów drewnopochodnych i płyt gipsowo-kartonowych oraz o sondy z czujnikiem wilgotności względnej do oceny warunków otoczenia.

Wszystkie odczyty wilgotności można wizualizować i oznaczać lokalizacją za pomocą aplikacji Tramex Meters, a następnie przekształcać je w mapy wilgotności, raporty i wykresy do udostępniania.

Kod zamówienia produktu: MEX5

Zastosowania

  • Lokalizowanie problemów związanych z wilgotnością względną wewnątrz i za różnymi materiałami budowlanymi w obudowie budynku.
  • Mapowanie zakresu uszkodzeń budynków spowodowanych wilgocią.
  • Monitorowanie postępujących warunków osuszania w procesie osuszania materiałów i powierzchni budowlanych.
  • Dwie głębokości penetracji pozwalają na porównanie wilgotności powierzchni i rdzenia oraz wyeliminowanie wpływu podłoża na testowanie pokryć.

Marka

Tramex