Omomierz transformatorowy Megger MTO106

Zapytaj o produkt +

Produkt dostępny na zamówienie

Opis

  • 2 kanały pomiarowe o maksymalnej wydajności prądowej 6 A
  • Dokładność pomiaru ± 0,25%
  • Napięcie pomiarowe 48 V zapewniające szybkie nasycenie rdzenia transformatora
  • Obsługa typowa dla multimetrów – intuicyjna i szybka
  • Pasywny, automatyczny obwód rozładowczy zapewniający bezpieczeństwo pomiaru
  • Przyrząd przenośny – kompaktowe wymiary i nieduży ciężar

OPIS

Zasilany z sieci elektrycznej omomierz transformatorowy MTO106 jest prostym w obsłudze miernikiem przeznaczonym do bezpiecznych i dokładnych pomiarów rezystancji uzwojeń mniejszych transformatorów przesyłowych i transformatorów rozdzielczych. Przyrząd doskonale nadaje się do pracy w terenie.

Dwa kanały z szerokim zakresem pomiarowym umożliwiają uzyskanie dokładnych danych o stanie technicznym uzwojeń zdecydowanej większości typów transformatorów energetycznych, przesuwników fazowych i przekładników prądowych. Wartość prądu pomiarowego można nastawić ręcznie w pięciu zakresach, co pozwala dostosować parametry pomiaru do wielkości transformatora.

Przyrząd jest wyjątkowo prosty w obsłudze, dzięki czemu przeszkolenie pracownika nie jest czasochłonne. Do obsługi pomiaru używany jest jeden przełącznik obrotowy służący do wyboru zakresu prądu pomiarowego i jeden przycisk (przełącznik ON – OFF) uruchamiający pomiar. W komplecie z miernikiem dostarczany jest zestaw przewodów pomiarowych z chwytakami Kelvina, których dualna konstrukcja prądowo-napięciowa zdecydowanie upraszcza połączenie miernika z obiektem pomiaru. Przewody pomiarowe mają długość 10 metrów, co ułatwia wykonanie pomiarów transformatorów słupowych.

Zwarty i lekki przyrząd umieszczony jest w obudowie walizkowej wykonanej z trwałego tworzywa. Z zamkniętą pokrywą urządzenie spełnia kryteria klasy szczelności IP67, co oznacza, że można je bezpiecznie dostarczyć do miejsca pomiaru nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych.

Bezpieczeństwo pomiaru zapewnia funkcja automatycznego rozładowania pojemności uzwojeń transformatora uruchamiana po zakończeniu każdego cyklu pomiarowego. Zastosowanie pasywnego układu rozładowczego sprawia, że funkcja rozładowania obwodu działa nawet w przypadku utraty zasilania miernika. Również pojemność wewnętrznych układów miernika jest rozładowywana w przypadku niezamierzonego rozłączenia przewodów pomiarowych.

 

ZASTOSOWANIA

Miernik MTO106 jest w szczególności przeznaczony do pomiarów w terenie mniejszych transformatorów przesyłowych i transformatorów rozdzielczych:

  • w celu sprawdzenia zgodności z wynikami testów fabrycznych
  • w ramach planowych zabiegów utrzymaniowych
  • w celu wykrycia wad technicznych transformatora, takich jak zwiększona rezystancja połączeń uzwojeń z zaciskami liniowymi czy zestyków przełączników zaczepów

Przyrząd używany jest także do ogólnych pomiarów rezystancji – okablowania sterowniczego, regulatorów napięcia, silników elektrycznych, generatorów  i wszelkiego typu złączy elektrycznych.

Marka

Megger