Beztlenowy reaktor kolumnowy BE4

Reaktor na BE4 to cylindryczne szklane naczynie z płaszczem wodnym do ogrzewania. Zbiornik jest dostarczany z przegrodami
i mieszadłem o zmiennej prędkości obrotowej do stosowania jako reaktor zbiornikowy z ciągłym mieszaniem (CSTR). Multi konfigurowalny i niezwykle wszechstronny zarówno do celów edukacyjnych, jak i badawczych. Posiada samodzielny, stojący na podłodze beztlenowy reaktor zbiornikowy o pojemności 20 litrów. Mieszadło, silnik i przegrody są zdejmowane w konfiguracjach bez mieszania.

Zapytaj o produkt +

Opis

Reaktor BE4 to cylindryczne szklane naczynie z płaszczem wodnym do ogrzewania. Naczynie jest dostarczane z przegrodami
i mieszadłem o zmiennej prędkości do stosowania jako reaktor zbiornikowy z ciągłym mieszaniem (CSTR). Wielokrotnie konfigurowalny
i niezwykle wszechstronny zarówno do celów edukacyjnych, jak i badawczych. Posiada niezależny, stojący na podłodze reaktor zbiornikowy o pojemności 20 litrów. Mieszadło, silnik i przegrody można zdemontować w przypadku konfiguracji bez mieszania.

Reaktor BE4 to cylindryczne szklane naczynie z płaszczem wodnym do ogrzewania. Zbiornik jest dostarczany z przegrodami
i mieszadłem o zmiennej prędkości do stosowania jako reaktor zbiornikowy z ciągłym mieszaniem (CSTR). Przegrody i mieszadło można zdemontować, aby umożliwić wypełnienie reaktora biokulami i kratką podtrzymującą, aby przekonfigurować urządzenie jako reaktor ze złożem upakowanym.

Dostarczana jest również alternatywna pokrywa reaktora wraz z deflektorem i separatorem trójfazowym. Umożliwia to również skonfigurowanie reaktora jako beztlenowego reaktora z płaszczem osadowym z przepływem do góry (UASB). Zasilanie reaktora zapewnia pompa perystaltyczna o zmiennej prędkości. Pokrywa reaktora jest wyposażona w stację pobierania próbek, która zawiera porty dla sond pomiarowych (zarówno temperatury, jak i pH) i umożliwia pobieranie próbek cieczy z reaktora na różnych głębokościach.

Temperatura reaktora jest kontrolowana przez system recyrkulacji wody w taki sam sposób jak BE3 i stosuje się ten sam nowatorski system do zbierania i pomiaru emitowanego gazu. Podobnie system dozowania pH ma identyczną koncepcję, a dane można rejestrować na komputerze PC za pomocą rejestratora danych.

Cechy i zalety:

 • Reaktor zbiornikowy z mieszaniem ciągłym (CSTR)
 • Reaktor ze złożem upakowanym (PBR)
 • Reaktor z płaszczem osadowym beztlenowym z przepływem w górę (UASB)
 • Mierzy temperaturę reaktora, temperaturę płaszcza i pH zbiornika
 • Programowalny sterownik logiczny (PLC) zapewnia kontrolę temperatury, kontrolę pH i obliczanie gromadzenia gazu (szybkości i sumowania)
 • System ogrzewania płaszczowego z pompą i zbiornikiem ciepłej wody. Temperatura jest kontrolowana przez PID temperatura pokojowa do 55°C
 • Zautomatyzowany system wolumetrycznego zbierania gazów, który dodaje mniej niż 10 mbar przeciwciśnienia do reaktora
 • W komplecie z automatycznym systemem dozowania pH w celu utrzymania pH naczynia we wcześniej określonym zakresie (programowalne przez użytkownika)
 • Kalibracja użytkownika systemu pH i zbierania gazu
 • Natężenie przepływu paszy od 0,06-4,8 l/h (przy użyciu wymiennych węży perystaltycznych)
 • Punkt próbkowania gazu
 • Rejestrator danych i oprogramowanie w standardzie (wymaga komputera PC, brak w zestawie)

Marka

Armfield Limited