Koryto erozji osadowej – S28

Armfield S28 Sediment Erosion Flume to wielofunkcyjne narzędzie badawcze opracowane w celu umożliwienia badania erozji, transportu i sedymentacji spoistych cząstek w sieciach rurowych i systemach naturalnych.

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Armfield S28 Sediment Erosion Flume to wielofunkcyjne narzędzie badawcze opracowane w celu umożliwienia badania erozji, transportu i sedymentacji spoistych cząstek w sieciach rurowych i systemach naturalnych.

Koryto w stylu recyrkulacyjnym wykorzystuje zestaw wymiennych odcinków kanałów, które zapewniają szeroki zakres możliwości eksperymentalnych. Medium testowe może mieć postać próbek rdzeniowych, ogólnych próbek gleby lub roślinności.

Koryto zostało opracowane w celu generowania zmiennego przepływu w różnych naprężeniach ścinających, w pełni zautomatyzowanych i precyzyjnie zwiększanych w celu dokładnego określenia progów erozji dla słabo skonsolidowanych osadów (np. mułu pylastego) aż po skonsolidowane ciężkie gleby glinopodobne.

W pełni zautomatyzowany koryt wykorzystuje systemy sterowania do regulowania wypływów i prędkości przepływu, warunków wejścia w oparciu o atrybuty przepływu (tj. stężenie zawieszonego osadu lub złoże osadu/gleby, np. powierzchnia rdzenia) oraz do ustalenia procedur testowania erozji.

Materiał próbki rdzenia jest elektromechanicznie indeksowany bezpośrednio do przepływu wody, w połączeniu z sensorycznym sprzężeniem zwrotnym.

Koryto może być prowadzone albo częściowo napełnione wodą, odtwarzając płytki przepływ wody po powierzchni, albo całkowicie napełnione wodą w celu przeprowadzenia badania erozji osadów lub w przypadku obciążeń/stężeń osadów.

Koryto zawiera cały sprzęt i oprzyrządowanie wymagane do generowania, monitorowania i kontrolowania przepływu wody i stężenia zawieszonych osadów, a w przypadku modułu sekcji testowej rdzenia, poziomy osadu w rurze rdzeniowej.

System został zaprojektowany tak, aby był w pełni przenośny do użytku w różnych laboratoriach i może być montowany na przyczepie do użytku w terenie.

Aby umożliwić szeroki zakres opcji eksperymentalnych, sekcje testowe są wymienne. Specjalistyczne moduły sekcji testowej obejmują:

 • Moduł rdzenia osadu (przekrój 150 x 75 mm) (dostarczany w standardzie)
 • Szeroki moduł badań erozji (przekrój 300 x 100 mm) + wkładka mostkowa (opcja)
 • Moduł do badań erozji wąskiej (przekrój 150 x 50 mm) + wkładka mostkowa (opcja)
 • Moduł rdzenia osadu (sekcja 105 x 50 mm) (opcja)

CECHY I ZALETY

Tryb próbki rdzenia, niska prędkość (materiał słabo skonsolidowany): Precyzyjna analiza, monitorowanie i rejestracja danych materiału próbki rdzenia, indeksowane bezpośrednio do zdefiniowanego przez użytkownika reżimu przepływu 0,027-1,3 m/s.

Tryb próbki rdzenia, wysoka prędkość (materiał spoisty): Precyzyjna analiza, monitorowanie i rejestracja danych materiału próbki rdzenia, indeksowana bezpośrednio do zdefiniowanego przez użytkownika reżimu przepływu 0,05 – 3,4 m/s.

Moduł badań erozji o szerokości (szerokość 300 mm): umożliwia przeprowadzanie eksperymentów w glebie i roślinności, takich jak analiza upraw okrywowych, przy zmiennym przepływie i głębokości wody dla prędkości w zakresie 0,01 – 0,6 m/s.

Moduł badań erozji wąski (szerokość 105 mm): umożliwia testowanie prędkości 0,05-3,4 m/s.

 • Wiele trybów konfiguracji testu
 • Precyzyjna kontrola przepływu i głębokości wody podczas monitorowania i rejestrowania wszystkich zmiennych testowych
 • Automatyczne monitorowanie poziomu osadów rdzeniowych
 • Jaz zmienny do kontroli głębokości wody
 • Mobilny, aby umożliwić badania witryn
 • Możliwość podłączenia do dodatkowych zbiorników do przechowywania i osadzania wody

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 • Maksymalne natężenie przepływu: 18l/s
 • Maksymalna długość rdzenia: 450mm
 • Standardowy rdzeń OD/ID: 65/55mm

Marka

Armfield Limited