Przepuszczalność drenażu – FEL10

Aparatura FEL10 Drain Permeameter umożliwia studentom badanie interakcji pomiędzy drenami, glebą i filtrami w laboratorium.

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Aparat permeametru spustowego FEL10 zapewnia uczniom sposób badania interakcji między drenażami, glebami i filtrami
w laboratorium. Aparat składa się ze stałego filtratora głowicy, który umożliwia badanie różnych kombinacji gleb, filtrów i rodzajów odpływów. Zmiany przepuszczalności w czasie można oszacować, mierząc szybkość odprowadzania wody z permeatora.

Część systemu glebowo-spustowego, która zmienia swoją przepuszczalność, można wywnioskować z serii rur piezometrycznych, które są podłączone do cylindra permeatora.

Permeametr spustowy Armfield nadaje się do stosowania zarówno jako narzędzie dydaktyczne i demonstracyjne, jak i do testów laboratoryjnych i badań. Sprzęt składa się z przezroczystej kolumny o średnicy 100 mm, która może być wypełniona dowolnym rodzajem gleby. Zapewniona jest zdejmowana sekcja podstawy, w której umieszcza się badany materiał filtracyjny.

Woda jest dodawana do kolumny pod stałą głowicą, a przenikająca woda i gleba są zbierane u podstawy. Wylot z odpływu może być monitorowany w celu oceny wydajności materiału filtracyjnego.

Aparat jest podparty na solidnej metalowej ramie i może być wygodnie umieszczony na stole laboratoryjnym w pobliżu dopływu wody i odpływu.

Marka

Armfield Limited