Symulator opadów – FEL3

Symulator opadów FEL3 może być stosowany w laboratorium lub w terenie do szerokiego zakresu badań, od badań infiltracji pod nawadnianiem tryskaczowym po szacowanie utraty gleby w burzach tropikalnych o wysokiej intensywności.

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Symulator opadów FEL3 może być stosowany w laboratorium lub w terenie do szerokiego zakresu badań, od badań infiltracji pod nawadnianiem tryskaczowym po szacowanie utraty gleby w burzach tropikalnych o wysokiej intensywności. W laboratorium można badać erodowalność gleb, a także wpływ okrywowej na wpływ opadów deszczu. Idealnie nadaje się do badania związku między opadami deszczu a erozją gleby, charakteru potencjału erozji gleby na różnych typach gleby i identyfikowania metod zapobiegania erozji.

Armfield Rainfall Simulator składa się z metalowej ramy, która podtrzymuje zespół głowicy natryskowej. Urządzenie może być umieszczone bezpośrednio na ziemi do badań terenowych lub używane z tacą na akcesoria do eksperymentów laboratoryjnych. Podczas użytkowania woda jest pompowana ze zbiornika podtrzymującego przez zawór regulacyjny do dyszy rozpylającej.

Woda z dyszy rozpylającej jest przerywana przez poziomą obracającą się tarczę napędzaną silnikiem o zmiennej prędkości. Otwory o regulowanej szerokości w tarczy pozwalają na przepływ wody, a pozostała część jest recyrkulowana przez zbiornik. Do użytku w terenie lub laboratorium wymagane są dostawy energii elektrycznej i wody.

Marka

Armfield Limited