Solarna stacja przepompowa nr kat. SOLPUITS

Zapytaj o produkt +

Opis

W pełni samowystarczalna stacja przepompowa z energią elektryczną. System ten pozwala studentom zbadać i zrozumieć sposób działania oraz budowę stacji przepompowych zasilanych z paneli fotowoltaicznych.

Zestaw zawiera:

  • 1 panel fotowoltaiczny o mocy min200Wc zamontowany na solidnej ramie, która odchyla się od 5 do 70 stopni. Wyjście 47VDC – 4.2A na dwa zaciski fotowoltaiczne. Kabel o długości 30m.
  • 1 zbiornik o pojemności 100l symulujący podziemne źródło wody.
  • 1 przejrzysty zbiornik o pojemności 60l jako rezerwa. Kran symuluje zużycie wody przez użytkownika i zwraca wodę do zbiornika
  • 1 uszczelniona pompa 140W – 24VDC-6A.  13l/min, zdolność suchego pompowania. Pobiera wodę z dolnego zbiornika i napełnia rezerwowy zbiornik wody.
  • 2 baterie 12V/6Ah zasilające stacje pompującą gdy słońce nie świeci.
  • 1 regulator 24VDC – 20A kontrolujący ładowanie baterii.  Dwu przyciskowy wyświetlacz  pozwala na konfigurację zestawu i wyświetla prądy panelu słonecznego, poziom naładowania baterii, stan lampy jak i napięcie baterii.
  • 1 szafka elektryczna zawiera okablowanie wszystkich komponentów . Odgromnik chroni instalację i dodatkowo każdy z podzespołów chroniony jest przez układ z bezpiecznikiem typu gPV. Kable są w pełni oznaczone i studenci mogą z łatwością zamienić oryginalne połączenia i zrealizować je po swojemu. Mogą również dokonywać odczytów napięcia i natężenia prądu. Główny przełącznik odcina panel słoneczny od reszty zestawu.
  • Sterowana lampa 24VDC oświetlająca obszar.

Stacja przepompowa wraz ze zbiornikami oraz szafką elektryczna umieszczona jest na solidnym stoliku. Stolik wykonany z metalowej ramy malowanej proszkowo. Całość na kółkach co zapewnia mobilność stanowiska.

SOLPUITS nie wymaga bezpośredniego połączenia do wody. Gdy napełnimy 80 litrowy zbiornik zestaw jest całkowicie samo wystarczalny.

Posiada okablowanie i szczegółowe instrukcje i wskazówki.

Wymiary:  750 x 670 x 1980 mm

Marka

Langlois

Langlois specjalizuje się w produkcji pomocy technodydaktycznych dla szkolnictwa zawodowego oraz wyższych uczelni technicznych. Francuska firma.