Opis
Kompaktowy stacjonarny tunel aerodynamiczny z widoczną częścią roboczą.
Dostępny jest szeroki zakres akcesoriów i oprzyrządowania, co pozwala na wszechstronne badanie aerodynamiki subsonicznej oraz mechaniki płynów.
C15-10 jest sterowanym komputerowo kompaktowym tunelem aerodynamicznym przeznaczonym do pracy na stanowisku laboratoryjnym. Powietrze jest zasysane przez sekcję roboczą przez wentylator o zmiennej prędkości na końcu wylotu tunelu, zapewniając prędkość powietrza do 34 m/s.
Prostownik przepływu o strukturze plastra miodu jest wbudowany na wlocie, a współczynnik skurczu 9:4:1 zapewnia równomierny przepływ powietrza przez sekcję roboczą.
Sekcja robocza jest wykonana z przezroczystego akrylu, aby zapewnić optymalną widoczność modeli, a odpowiednie punkty podłączenia modeli są umieszczone na ścianie bocznej i dachu sekcji roboczej, aby zapewnić łatwość użytkowania.
Tunel aerodynamiczny jest standardowo dostarczany z oprogramowaniem umożliwiającym sterowanie prędkością wentylatora oraz dodatkowo wyświetlającym ważne parametry, takie jak ciśnienie statyczne i prędkość powietrza.
Tunel Armfield C15-10 może być opcjonalnie wyposażony w dwa warianty manometrów: 13-kanałowy manometr wodny służący do jednoczesnego wyświetlania różnicy ciśnień lub szesnastokanałowy manometr elektroniczny umożliwiający bezpośrednią integrację z dostarczonym oprogramowaniem.
Tunel aerodynamiczny może być dostarczony z szeregiem opcjonalnych akcesoriów, w tym z korpusami oporowymi, korpusami podnoszącymi, rozkładem ciśnienia, badaniami warstw granicznych i instrumentami pomiarowymi.
Modele opcjonalne montowane są przez okrągłą klapę za pomocą szybkozłączek (średnica 120mm). Umieszczenie opcjonalnych modeli zostało zaprojektowane tak, aby zminimalizować zakłócenia w przepływie powietrza i zmniejszenie prędkości przepływu, jednocześnie zawierając skalę kątową pozwalającą na ręczne obracanie modelu do znanych kątów.
W części roboczej zastosowano innowacyjną technikę wizualizacji przepływu wokół dowolnego z opcjonalnych modeli, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dymu lub suchego lodu. Lekki sznurek podąża za konturem przepływu wokół modelu i pokazuje, czy i gdzie występuje oddzielenie warstwy granicznej (oderwanie).