Symulator przepływu rzeki – S17

Symulator przepływu rzeki Armfield S17 to profesjonalnie zbudowany zbiornik do demonstrowania i symulowania powstawania cech rzeki.

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Armfield S17 River Flow Simulator to profesjonalnie zbudowany zbiornik do demonstrowania i symulowania powstawania cech rzeki,
w tym przepływu i ruchu obciążenia koryta. Stanowi doskonałe wprowadzenie do badania geomorfologii rzecznej, a także może zademonstrować wyrafinowane i zaawansowane koncepcje do celów badawczych.

Urządzenie składa się z prostokątnego zbiornika, wykonanego ze stali nierdzewnej, o wymiarach 215cm na 90cm. Zbiornik jest umieszczony i zabezpieczony na metalowej ramie nośnej. Ręczny system podnośnika umożliwia łatwą i bezpieczną regulację nachylenia zbiornika, nawet gdy zbiornik jest pełen materiału i wody.

Solidna konstrukcja umożliwia wykorzystanie prawdziwego piasku w zbiorniku. Daje to szczegółową i realistyczną symulację funkcji, której nie można uzyskać w systemach, które wykorzystują granulki z tworzyw sztucznych. W ten sposób można badać wszystkie zasady tworzenia rzek i ruchu obciążenia koryta. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się stosowanie piasku umytego i stopniowanego.

Zbiornik wodny znajduje się przy wylocie zbiornika, a woda jest pompowana ze zbiornika do zbiornika wlotowego wody za pomocą niskonapięciowej pompy zatapialnej. Naczynie wlotowe to naczynie o mocy 1,8l, które można umieścić w dowolnym miejscu w głównym zbiorniku. Jest utrzymywany w pożądanej pozycji przez piasek w zbiorniku.

Statek zawiera mechanizm wyładowania i jaz wylotowy zaprojektowany w celu zapewnienia płynnego przepływu wody wyjściowej do głównego zbiornika. System zapewnia pełną regulację przepływu wody za pomocą przepływomierza o zmiennej powierzchni i ręcznego zaworu kulowego, które są montowane do zbiornika. Następnie woda przepływa przez piasek, gdzie można obserwować i analizować powstawanie wijących się kanałów, prętów szpiczastych, wyciętych brzegów, żłobków, tasiemek itp. Na końcu zbiornika znajduje się rura wylotowa, aby przywrócić wodę do zbiornika. Wysokość rury stojącej jest regulowana, aby umożliwić badanie różnych warunków wylotowych.

System jest również dostarczany z szufelką do piasku, skrobakiem i systemem profilowania powierzchni, składającym się z poprzecznej szlify i głębokościomierza. Zbiornik można łatwo wyjąć z ramy, a ramę można zdemontować w celu przechowywania za pomocą prostych narzędzi.

Cechy i zalety:

  • Solidny zbiornik ze stali nierdzewnej
  • Wykorzystuje piasek do realistycznego i bardzo szczegółowego tworzenia cech
  • Solidna rama z podwójnymi podnośnikami do zmiany nachylenia
  • Naczynie wlotowe wody niegazowanej ze zmiennym pozycjonowaniem
  • Wyjście o zmiennej wysokości
  • Samodzielny, zawiera pompę i zbiornik na wodę
  • Zmienny przepływ z przepływomierzem

Marka

Armfield Limited