Opis
Sterowana komputerowo klimatyzacja recyrkulacyjna – RA3
RA3 to jednostka stojąca na podłodze, ze wszystkimi cechami RA2 oraz funkcją recyrkulacji przez zamkniętą komorę. Część powietrza wychodzącego z komory może zostać ponownie wprowadzona do kanału klimatyzacyjnego.
RA3 to stojąca, samodzielna jednostka składająca się z kwadratowego kanału wentylacyjnego zamontowanego na ramie ze stali miękkiej. Kanał posiada przezroczystą sekcję akrylową umożliwiającą widoczność wszystkich elementów.
Powietrze z kanału jest przekazywane do komory w celu zademonstrowania kontroli klimatu. Kanał wyjściowy z komory jest wyposażony w regulowane otwory wentylacyjne umożliwiające recyrkulowanie części powietrza z powrotem do wlotu kanału.
Dodatkowe czujniki mierzą temperaturę i wilgotność względną na wylocie komory oraz po zmieszaniu recyrkulowanego powietrza
z powietrzem wlotowym, a także natężenie przepływu powietrza recyrkulowanego. Manometry i czujniki temperatury umożliwiają ustalenie zmiany temperatury czynnika chłodniczego w skraplaczu i parowniku. Natężenie przepływu czynnika chłodniczego jest mierzone za pomocą przepływomierza o zmiennej powierzchni.
Cechy i zalety:
- Zamknięta komora klimatyzacji
- Regulowana recyrkulacja powietrza opuszczającego komorę z powrotem do kanału klimatyzacyjnego
- Dodatkowe czujniki, w tym ciśnienia i przepływu czynnika chłodniczego
- Przezroczysty kanał zapewniający widoczność procesu i komponentów
- Podgrzewacze wstępne, nawilżacze, agregaty chłodnicze/osuszacze i podgrzewacze
- Czujniki temperatury i wilgotności względnej (RH) na każdym etapie procesu oraz czujnik przepływu powietrza
- Czujniki wilgotności względnej skalibrowane w celu uzyskania maksymalnej dokładności
- Nadaje się zarówno do szkolenia zawodowego, jak i do rygorystycznej analizy akademickiej zasad termodynamiki
- Komputer sterowany z rejestrowaniem danych w czasie rzeczywistym wyników (wymaga komputera niedostarczonego przez Armfield)
- Możliwość zastosowania regulatora PID do podgrzewania wstępnego, wilgotności i ponownego podgrzewania pozwala na ustawienie stabilnych warunków do badań