Energoelektronika | Delorenzo

Kompletne laboratorium z wykorzystaniem komponentów przemysłowych, które zostały wmontowane w panele dydaktyczne.
Przykładowe moduły:

  • Konwersja AC-DC Diody i SCR.
  • Konwersja AC-DC , kontrola TRIAC i fazy
  • Konwersja DC-DC zasilacz impulsowy
  • Konwersja DC-AC falownik i przemienniki częstotliwości
  • DC i AC w przemyśle motoryzacyjnym

Energoelektronika. Delorenzo

Zapytaj o produkt +

Opis

Materiały edukacyjne obejmują główne konfiguracje obwodów energoelektronicznych:

  • Konwersja prądu przemiennego na prąd stały (prostowniki)
  • Przemiana prądu przemiennego na prąd przemienny (prąd przemienny na prąd zmienny o zmiennej częstotliwości przy tej samej częstotliwości wejściowej lub na prąd przemienny ze zmienną częstotliwością),
  • Przemiana prądu stałego na prąd stały (przerywacze)
  • Prąd przemienny na prąd stały konwersja (falowniki)
  • Aplikacje jako napęd silników DC i AC

Zestawy edukacyjne są dedykowane uczniom szkół średnich i studentów pierwszych lat studiów.

Przykładowe moduły:

Konwersja AC-DC Diody i SCR.

Przetwornice AC na DC nazywane są obwodami prostownikowymi. Klasyfikuje się je na podstawie rodzaju źródła prądu przemiennego i typu zastosowanego przełącznika półprzewodnikowego. Zwykle używane są w aplikacjach jednofazowych lub trójfazowych, ale również w konfiguracjach wielofazowych.

Konwersja AC-DC , kontrola TRIAC i fazy

Przetwornice AC na AC są bardziej skomplikowane niż konwertery AC na DC. Konwersja AC wymaga zmiany napięcia, częstotliwości i zdolności blokowania napięcia bipolarnego. Do tego zazwyczaj potrzebna jest złożona topologia urządzenia.

Konwersja DC-DC zasilacz impulsowy

Przetwornice DC / DC są również znane jako regulatory przełączające. Obwody zmieniają poziom napięcia dostępnego ze źródła prądu stałego, takiego jak bateria, ogniwo słoneczne lub ogniwo paliwowe, na inny poziom prądu stałego, albo w celu zasilania obciążenia prądem stałym, albo w celu wykorzystania go jako napięcia pośredniego dla sąsiedniej elektroniki mocy.
Konwersja DC-AC falownik i przemienniki częstotliwości

Przetwornicę DC / AC, określa się również jako „falownik”. Jest to obwód, który przekształca źródło prądu stałego na sinusoidalne napięcie prądu przemiennego. Przekształcenie może mieć różne cele np. może zasilać odbiorniki prądu przemiennego, sterować silnikami prądu przemiennego lub służyć do podłączenia prądu stałego, które są podłączone do sieci.

DC i AC w przemyśle motoryzacyjnym

Dziedzina energoelektroniki stała się ważnym tematem w przemyśle elektronicznym i obszarze technologii informacyjnej (produkty telekomunikacyjne i elektroniczne urządzenia konsumenckie wymagające wielu podsystemów energoelektronicznych). Typowe zastosowania energoelektroniki obejmują stateczniki elektroniczne, systemy przesyłowe wysokiego napięcia DC (HVDC), kondycjonery mocy, systemy UPS, zasilacze, korekta współczynnika mocy, prostowniki, pojazdy elektryczne.

Jedną z głównych aplikacji tego urządzenia jest kontrola i poruszanie się elektrycznych silników (od bardzo dużych silników do zastosowania w przemyśle i systemów trakcji do małych silników wykorzystywanych przez zwykłych konsumentów. W przypadku osobowych silników, oprzyrządowanie umożliwia kontrolę prędkości, badanie umiejscowienia armatury, momentu obrotowego.

Inne moduły do konfiguracji

Laboratorium Energoelektroniki jest wykorzystywane do badań układów technologicznych. Moduły można rozłożyć na szereg komponentów, które bez przeszkód da się mieszać i stosować w różnych konfiguracjach.

Marka

Delorenzo

De Lorenzo to włoska firma, która powstała w 1951 roku. Światowy lider w projektowaniu, rozwoju i produkcji zestawów edukacyjnych dla techników i specjalistów.