P.3.6.7 Urządzenia elektromechaniczne – Leybold

Zapytaj o produkt +

Opis

 

P3.6.7.1 Prezentacja funkcji dzwonka

P3.6.7.2 Prezentacja funkcji przekaźnika

 

W doświadczeniu P3.6.7.1, złożony jest dzwonek elektryczny z przerywaczem młotkowym (przerywacz Wagnera). Przerywacz młotkowy składa się elektromagnesu i oscylującego twornika. W stanie spoczynku, oscylujący twornik dotyka styk, tym samym załączając elektromagnes. Elektromagnes przyciąga oscylujący twornik uderzający w dzwonek. W tym samym czasie, czynność ta przerywa obwód i oscylujący twornik powraca do położenia spoczynkowego.

 

Doświadczenie P3.6.7.2 demonstruje funkcje przekaźnika. Obwód sterowania działa na  elektromagnes przyciągający twornik przekaźnika. Gdy elektromagnes jest wyłączony, twornik powraca do położenia spoczynkowego. Gdy twornik dotyka styku, drugi obwód jest zamknięty, który np. zasila lampę. Gdy styk jest skonfigurowany tak, aby twornik dotykał go w stanie spoczynkowym, nazywamy go zestykiem rozwiernym; w przeciwnym przypadku nazywany jest stykiem zwiernym.

 

Marka

Leybold

Firma produkuje zestawy edukacyjne do kształcenia akademickiego oraz szkolenia zawodowego z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz elektroniki, elektrotechniki, automatyki, telekomunikacji, maszyn elektrycznych, odnawialnych źródeł energii i fotoniki, jest częścią grupy LD Didactic.