Tworząc hologramy transmisyjne wiązka lasera jest dzielona na wiązkę obiektu oraz wiązkę odniesienia i następnie poszerzana. Wiązka obiektu oświetla obiekt i jest odbijana. Światło odbite skupione jest na filmie razem z wiązką odniesienia, która jest koherentna z wiązką obiektu. Film rejestruje nieregularny obraz interferencji nie ukazujący podobieństw z obiektem. Aby zrekonstruować hologram, wiązka światła odpowiadająca wiązce odniesienia jest uginana na hologramie amplitudowym w taki sposób, że ugięte fale są praktycznie identyczne do fal obiektu. Rekonstruując hologram fazowy wykorzystywane jest przesunięcie fazowe fal odniesienia. W obu przypadkach, obserwator widzi trójwymiarowy obraz obiektu.
Celem doświadczenia P5.3.7.1 jest utworzenia hologramów transmisyjnych i następnie zrekonstruowanie ich. Proces ten wykorzystuje laser klasy 2, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia oka ludzkiego. Hologramy amplitudowe i fazowe mogą być utworzone poprzez zmianę procesów fotochemicznych naświetlonego filmu.
Zalecenie: Interferometr Michelsona na płycie lasera optycznego idealnie nadaje się do demonstracji efektów zakłóceń spowodowanych wstrząsami mechanicznymi lub smużeniem powietrza w nieprzystosowanych pomieszczeniach, które mogą zapobiec powstawaniu zadowalających hologramów.
Marka
Leybold
Firma produkuje zestawy edukacyjne do kształcenia akademickiego oraz szkolenia zawodowego z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz elektroniki, elektrotechniki, automatyki, telekomunikacji, maszyn elektrycznych, odnawialnych źródeł energii i fotoniki, jest częścią grupy LD Didactic.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.ZgodaNie wyrażam zgodyPolityka prywatności