Statyka i wibracje – Seria SV

Stanowisko to wprowadza studentów w teorie dotyczące statyki, konstrukcji, wibracji, wyważania i testowania materiałów w inżynierii mechanicznej, motoryzacyjnej i lądowej.

Zapytaj o produkt +

Opis

Statyka i wibracje – Seria SV

To proste urządzenie wibracyjne przeznaczone jest do użytku w sali wykładowej lub laboratorium.

Umożliwia przeprowadzenie demonstracji w celu zilustrowania drgań swobodnych i tłumionych. Pokazuje prosty układ, sprężyna – masa o jednym stopniu swobody. Przedstawia też odpowiedzi układu mechanicznego drugiego rzędu na wejście korkowe.

W laboratorium studenci mogą przeprowadzać eksperymenty w celu zbadania zależności między masą ciała, sztywnością sprężyny, okresowym czasem lub częstotliwością oscylacji. Mają też możliwość zaobserwowania wpływu tłumienia lepkości na układ.

Trenażer dostarczany jest ze sprężynami o różnej sztywności i odpowiedniej masie. Deska rozdzielcza jest regulowana, co gwarantuje szeroki zakres tłumienia.

Długopis przymocowany do wibrującej ramy i pasek papieru napędzany silnikiem synchronicznym zapewniają środki do tworzenia nagrań amplitudy / czasu. Urządzenie można zamontować na ścianie lub przymocować do stołowej ramy montażowej. (Ref: SD1: 10).

Marka

Armfield Limited