A2.1.1.1 Monitorowanie zużycia energii

Zapytaj o produkt +

Opis

Akumulator samochodowy jest podstawowym składnikiem układu elektrycznego. Panel edukacyjny „monitorowanie zużycia energii”  zawiera interfejs diagnostyczny magistrali danych z funkcją zarządzania energią akumulatora. Składa się on z oprogramowania oraz modułu z danymi akumulatora (BDM), usytuowanego bezpośrednio na ujemnym biegunie akumulatora  i  podłączonego do diagnostycznego interfejsu za pomocą magistrali LIN.

BDM za pośrednictwem czujników rejestrujących wartość prądu, napięcia i temperatury akumulatora określa stan akumulatora. Moduł ten w sposób ciągły sprawdza między innymi stan naładowania i zużycia akumulatora za pomocą charakterystyki przechowywanej w jednostce sterującej.

Moduł „prądu czuwania” utrzymuje napięcie przed spadkiem poniżej wartości minimalnej, koniecznej do uruchomienia pojazdu.

System „dynamicznego  zarządzania” rozprowadza energię powstającą podczas jazdy do poszczególnych odbiorników. Jest to szczególnie istotne, gdy energia ta nie jest wystarczająca dla ich ilości ( podgrzewane fotele, światła, ogrzewanie tylnej szyby)

 

Marka

Leybold

Firma produkuje zestawy edukacyjne do kształcenia akademickiego oraz szkolenia zawodowego z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz elektroniki, elektrotechniki, automatyki, telekomunikacji, maszyn elektrycznych, odnawialnych źródeł energii i fotoniki, jest częścią grupy LD Didactic.