Mechanika płynów – przepływ wokół ciał | Armfield

Zestaw zapewnia uczniom zrozumienie przepływu wokół dowolnego kształtu w zakresie przepływu powietrza i płynów. 

Zapytaj o produkt +
Kategoria:

Opis

Gama urządzeń Armfield demonstrujących przepływ wokół ciał zapewnia uczniom zrozumienie przepływu wokół dowolnego kształtu. Temat ten dotyczy zarówno dynamiki płynów, jak i badań aerodynamicznych.

Dostępne produkty

Współczynnik oporu cząstek – F12

Urządzenie montowane na ścianie. Cząstki o różnej wielkości i gęstości mogą być tu użyte do wprowadzania w zagadnienia podstawowych cech zachowania układów cząsteczek/płynów. W szczególności związek między współczynnikami oporu opadających cząstek, a ich wartością liczbową Reynolds’a
Kompaktowe, montowane na ścianie urządzenie służy do badania zachowania cząstek i kształtów w płynach.
Dwie ceramiczne kule (jedna o średnicy: 6,36mm, druga 9,5mm).
Cztery kulki ze stali nierdzewnej (każda o innej średnicy; 3,17mm, 6,35mm, 7,9mm, 9,5mm)
Stół z przepływem laminarnym – C10

Umożliwia kompleksowy pomiar siatki i fotografowanie dwuwymiarowe laminarne wzorce przepływu w płynach nieściśliwych. Sprzęt rozszerza klasyczne podejście Hele-Shawa, obejmując osiem zlewów i źródeł, a także system wtrysku barwnika, umożliwiając wyraźniejsze widzenie wzorców przepływu
Układ wizualizacji przepływu pęcherzyków wodoru – C16

Elegancka metoda wizualizacji przepływu, w której bąbelki wodoru są wykorzystywane do wizualizacji zjawisk mechaniki płynów tak trudnych do opisania teoretycznego.Układ wykorzystuje unikalną jednostkę napędową płynu, aby zapewnić płynny przepływ w kanale roboczym. Opcjonalna kamera internetowa firewire o wysokiej rozdzielczości może być używana do łączenia z projektorami lub wyświetlaczami w celu prezentacji na dużą skalę
Subsoniczny tunel aerodynamiczny – C2

Ten tunel aerodynamiczny został zaprojektowany w celu zapewnienia podstawowych urządzeń przepływu powietrza niezbędnych do przeprowadzenia podstawowych badań w tunelu aerodynamicznym. Jego mobilność sprawia, że jest wyjątkowo odpowiedni zarówno do laboratorium, jak i sali wykładowej, a wydajność tunelu i oprzyrządowania sprawia, że nadaje się do prostych prac projektowych. Dostępne jest akcesorium do rejestracji danych – H14/
Manometr z wieloma rurkami – C2-13

Jest to odchylana tablica manometru wyposażona w 20 rurek, akrylowy kolektor i zbiornik zamontowany na pionowym pręcie tak, że położenie poziomów rurki manometru odniesienia może być dostosowane do dogodnych wysokości przed rozpoczęciem badań.Długość skali wynosi 370mm, co umożliwia pomiar ciśnienia do 290mm manometru
Skrzydło ciśnieniowe i grabie – C2-14

Profil skrzydła oparty jest na profilu płata NACA 0015 o długości cięciwy 100mm. Jedenaście odczepów ciśnieniowych, wszystkie idealnie przylegające do powierzchni skrzydła, są rozmieszczone wokół profilu i wyposażone w elastyczną rurkę przeznaczoną do podłączenia manometru wieloprzepustowego C2-13. Aby uniknąć zakłóceń przepływu powietrza, wszystkie rury są umieszczone w skrzydle.
Profil szczelinowy i klapowy C2-15

Profil płatowy precyzyjnie obrobiony do profilu NACA 0015, jest wyposażony w regulowaną szczelinę krawędzi natarcia i klapę krawędzi spływu. Ma cięciwę 63mm oraz rozpiętość 250mm. Klapa jest regulowana pod kątem ugięcia kątowego i odstępu od pła
Rurka statyczna Pitot’a – C2-16

Ten element składa się z rurki ze stali nierdzewnej o średnicy 4mm z uchwytem montażowym z tuleją zaciskową, aby ułatwić pełny ruch w sekcji roboczej.
Sonda odchylenia – C2-17

Ten element składa się z rury ze stali nierdzewnej o średnicy 4mm z uchwytem montażowym z tuleją zaciskową, aby ułatwić pełny ruch w sekcji roboczej
Modele oporów – C2-18

Dostarczonych jest pięć modeli, zaprojektowanych do montażu w podnośniku i równowadze oporu oraz wszystkie o tej samej średnicy równikowej
Kula
Półkula, wypukła do kierunku przepływu powietrza
Półkula, wklęsła do kierunku przepływu powietrza
Okrągły dysk
Opływowy kształt
Cylinder ciśnieniowy – C2-19

Polerowany cylinder 50mm z 19 tapping points

Skrzydło typu Flatter – C2-20 Dwuwymiarowy symetryczny płat zgodny ze specyfikacją NACA 0015
Sterowany komputerowo subsoniczny tunel aerodynamiczny – C15
Zbiór nachylonych manometrów – C15-11

Zbiór 13 przezroczystych rurek nachylonych pod kątem 30°.
Służą do pomiaru małych różnic ciśnienia (0-160mm H2O).
Zestaw zawiera zbiornik wody z wypychaczem śrubowym, aby umożliwić szybką regulację poziomu odniesienia w manometrze. Wyposażony jest w szybkie zwalnianie złącza do szybkiego podłączania modeli i urządzeń.
Zbiór elektronicznych manometrów – C15-12

Konsola elektroniczna zawierająca 16 czujników różnicy ciśnień, każdy z zakresem 0-178 mm H2O. (Łączy się z komputerem sterującym za pomocą drugiego portu USB, a odczyty są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem do sterowania tunelem aerodynamicznym).
Równowaga podnośnika i obciążenia – C15-13

(wymaga C15-20 lub C15-22) 2-komponentowa waga elektroniczna używana do pomiaru siły nośnej i obciążenia odpowiednich modeli (nieużywana z modelami posiadającymi wiele wewnętrznych punktów zaczepu). Modele podnośnika i obciążenia łączą się z wagą za pomocą prostego mocowania, które zapewnia poprawność orientacji modelu.
Statyczna rurka Pitot’a – C15-14 (wymaga C15-11 lub C15-12)

Mała statyczna rurka Pitot’a zamontowana w tulei. Może być umieszczona w dachu sekcji roboczej w trzech alternatywnych pozycjach, tj. na początku sekcji roboczej oraz przed i za pozycją montażu modelu.
Wake Survey Rake - C15-15 (wymaga C15-11 lub C15-12)

Grabie składają się z 10 rurek ustawionych pionowo w rzędzie i skierowanych w stronę przepływu powietrza.
Montowane są poniżej używanego modelu.
Płyta nośna podnośnika i obciążenia – C15-20

(wymaga C15-13)
Płaska symetryczna płyta nośna z profilu NACA 0015. Zawiera pręt mocujący, który pozwala na zainstalowanie go w równoważniku podnośnika i obciążenia C15-13.
Umożliwia to pomiar siły nośnej i oporu za pomocą płata, pod różnymi kątami natarcia
Skrzydło ciśnieniowe – C15-21 (wymaga C15-11 lub C15-12)

Symetryczny płat posiada 10 punktów spustowych rozmieszczonych wzdłuż profilu skrzydła po jednej stronie. Umożliwia to pomiar rozkładu ciśnienia od krawędzi natarcia do krawędzi spływu. Rozkład ciśnienia na górnej i dolnej powierzchni można uzyskać przez nachylenie płata pod dodatnim i ujemnym kątem natarcia.
Płyta wykonana z profilu NACA 0015 ma ten sam przekrój co C15-20. Umożliwia to bezpośrednie porównanie rozkładu ciśnienia z charakterystyką podnoszenia.
Modele obciążenia – C15-22

(wymaga C15-13)
Siedem różnych modeli jest dostępnych do użytku z równoważnikiem C15-13.
Służą do badania wpływu kształtu na siły oporu.
Pięć modeli, które wyposażone są we wspólną średnicę równikową 50mm. Oznacza to, że wszystkie mają taki sam przekrój przepływu powietrza: Kula - Półkula, wypukła do przepływu powietrza - Półkula wklęsła do przepływu powietrza - Okrągły dysk - Opływowy kształt. Dodatkowo dołączone są piłeczki do golfa i zwykła kula. Wykazują one różnicę siły oporu spowodowaną wgłębieniami
Cylinder ciśnieniowy – C15-23 (wymaga C15-11 lub C15-12)

Prosty cylinder o średnicy 30 mm zawiera 10 równomiernie rozmieszczonych punktów poboru na połowie obwodu. Punkty te umożliwiają rozkład ciśnienia wokół badanego cylindra.
Cylinder można obracać o 180°. Daje to możliwość wykreślenia rozkładu ciśnienia na całym obwodzie.
Urządzenie Bernoulli’ego – C15-24 (wymaga C15-11 lub C15-12)

Profil Venturi’ego instaluje się w sekcji roboczej tunelu poprzez zdejmowaną podłogę. Zawiera on 11 króćców ciśnieniowych w podłodze. Połączone są one elastycznymi rurkami z szybkozłączami.
Urządzenie zajmuje pełną wysokość sekcji roboczej, a szerokość waha się od 150mm (pełna szerokość sekcji roboczej) na wlot i wylot do gardła o średnicy 100mm.
Wykonany jest z przeźroczystego akrylu dla pełnej wizualizacji.
Płytka graniczna – C15-25 (wymaga C15-11 lub C15-12)

Płaską płytę ze ściętą krawędzią prowadzącą montuje się pionowo w sekcji roboczej poprzez zdejmowaną podłogę. Spłaszczona rurka Pitot’a, zamontowana na mikrometrze przesuwnym umożliwia pomiar prędkości powietrza w różnych odległościach od powierzchni płyty.
Do zestawu dołączona jest gładka płytka i sztucznie chropowatą płyta (powyżej). Dzięki temu można pokazać różnicę między warstwowymi i turbulentnymi warstwami granicznymi. Elastyczne rurki z rurki Pitot’a zawierają szybkozłącze.
Zestaw projektowy – C15-26
Wybór komponentów, które umożliwiają konstruowanie alternatywnych modeli przez użytkownika.
Zestaw zawiera panel podłogowy, okrągłą klapę i zestaw łączników z odpowiednią elastyczną rurką.

Marka

Armfield

Brytyjska firma Armfield Limited jest jednym z wiodących światowych producentów dziedzinie projektowania i produkcji zestawów i urządzeń dla edukacji oraz aparatury dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i działów naukowo-badawczych. Systemy dla edukacji i przemysłu marki Armfield wykorzystywane są przez wiele wiodących światowych korporacji. Urządzenia te umożliwiają działom badawczym i projektowym firm przeniesienie pełnowymiarowych procesów produkcji przemysłowej do wersji mikro - laboratoryjnej, która pozwala na przeprowadzenie testów, stworzenie limitowanych serii produktów, czy prowadzenie produkcji na cele badań i rozwoju. Dział aparatury edukacyjnej Armfield funkcjonuje od 1963 roku, a sama firma istnieje na rynku już od ponad 130 lat. Dział edukacyjny projektuje i produkuje urządzenia do edukacji inżynierskiej i badań. Aparatura i systemy edukacyjne Armfield wykorzystywane są przez uniwersytety, uczelnie, szkoły, ośrodki badawcze i centra szkoleniowe na całym świecie. Urządzenia Armfield słyną z innowacyjnych projektów oraz najwyższego poziomu jakości w branży. Portfolio produktów Armfield obejmuje wszystkie główne dziedziny inżynierii i stale rozwija się, zgodnie z rosnącymi wymaganiami edukacji inżynierskiej.