|

30.09.2021 zapraszamy na bezpłatny webinar dla nauczycieli kierunków samochodowych

 

 


Temat

*Spotkanie odbędzie się w j. angielskim

Pojazdy autonomiczne i systemy wspomagania kierowcy

Pojazdy autonomiczne i systemy wspomagania kierowcy wymagają zaawansowanej technologii czujników oraz wydajnej technologii siłowników i transmisji danych. Szczególnie ważne są czujniki do wykrywania przeszkód w otoczeniu samochodu. Do tych celów wykorzystuje się radar, LIDAR i ultradźwięki, wszystkie korzystające z efektu Dopplera. Systemy kamer optycznych uzupełniają ten zaawansowany zestaw rozwiązań.

To webinarium będzie poświęcone działaniu technologii LIDAR, ultradźwiękowemu systemowi wykrywania martwego pola oraz systemowi kamer cofania. Pojawią się przykłady eksperymentów dla studentów szkolonych z tych zagadnień.

Zagadnienia, które poruszymy:

  • Jak graficznie wyświetlać punkty pomiarowe wirujących czujników LIDAR.
  • Kalibracja systemów czujników LIDAR.
  • Jak można rejestrować sygnały ultradźwiękowe za pomocą komputera.
  • Rozwiązywanie problemów na podstawie informacji z autodiagnostyki samochodu.
  • Przekażemy porady i wskazówki, jak skutecznie przeprowadzić te eksperymenty w nauczaniu klasycznym i edukacji cyfrowej.

Terminy i zapisy

Czwartek, 30 września 2021 10:00, rejestracja

Czwartek, 30 września 2021 19:00, rejestracja


Platforma

Spotkanie odbędzie się na platformie Clickmeeting. Osoby zapisane otrzymają powiadomienie z linkiem do spotkania na 2 dni i godzinę przed webinarem. Z linku można skorzystać w przeglądarce, nie trzeba instalować programu.

Po webinarze każdy uczestnik otrzyma nagranie.


Organizator

Organizatorem webinaru jest LD Didactic, właściciel marki LEYBOLD produkującej rozwiązania edukacyjne dla uczniów kierunków technicznych, w tym motoryzacji, maszyn elektrycznych, automatyki, energii odnawialnej i innych.

 

 

 


Poznaj wybrane produkty Leybold

Podobne wpisy