Pracownia Technik Mechanik Lotniczy dla CKU w Poznaniu

wpis w: Zrealizowane pracownie | 0

W kwietniu 2021 do Pracowni Technik Mechanik Lotniczy w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Poznaniu dostarczyliśmy ultralekki samolot z serii PIPSTREL VIRUS SW 912UL.

*zdjęcia samolotu podczas dostawy

Najbardziej ekonomiczny i najszybszy na świecie

Model PIPSTREL VIRUS SW 912UL umożliwia szybkie przemieszczanie. Na dystansach 1500 km w czasie lotu jest w stanie osiągnąć 260km/h. Unikatowe parametry najszybszego na świecie samolotu potwierdziły testy przeprowadzone w czasie lotu nad Biegunem Północnym i podczas wypraw dookoła świata.

Warto dodać, że PIPSTREL VIRUS SW 912U jako jedyny na świecie zdobył nagrodę NASA w dwóch kategoriach – Personal Air Vehicle i General Aviation Technology.

O wyjątkowości modelu świadczy również jego energooszczędność. Na godzinę lotu przy prędkości przelotowej spala zaledwie 18 litrów benzyny samochodowej PB95.

Historia dostaw

Z poznańskim Centrum Kształcenia Ustawicznego współpracujemy już wiele lat, dostarczyliśmy na potrzeby uczniów aparaturę do następujących pracowni:

PRACOWNIA AWIONIKI LOTNICZEJ

Więcej na stronie CKZiU Poznań

PRACOWNIA SYMULATORA LOTÓW

W poprzednich latach wyposażyliśmy pracownię CKU w symulator lotu szybowca, dostępny między innymi w katalogu dydaktyka.merazet.pl:

Symulator lotu szybowca, chwiejnica szybowcowa | Mechatronika

Cieszymy się, że mamy w portfolio kolejny ciekawy projekt!